The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-06-2017
Аватара на териминатор3
териминатор3 териминатор3 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 272
Благодари: 10
Получил благодарност:
18 пъти в 14 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 0
По подразбиране 14 дневен срок на връщане на продукт

Здравейте колеги направо към случката преминавам.Закупих продукт електроника на стойност около 700 лв,няма да споменавам точно какво от български сайт доста известен така да се каже.На десетия ден реших че продукта не отговаря на моите изисквания дори има проблем но не знам точно дали е проблем,та свързах се с управителя на фирмата и поисках да върна продукта,и като се почна ти си го отворил,той е работил,не мога да направя нищо,как да го продам после,каза ми ако не беше го отворил няма проблеми,а аз му викам как по точно като купя нещо да не го отварям нали трябва да се види да се изпробва и така нататък чак ми се кара,след 15 минутен разговор не стигнахме до никъде,та въпроса ми към вас с право ли се държи така с клиентите и има ли право в тази ситуация
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-06-2017
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колега, къде живееш? В България? Ако да - тук всеки има право и всеки смята, че другите са му длъжни.
Обърни се към комисията за защита на потребителите. Но все пак е БГ, не очаквай чудеса от тях. Ако живеехме в една омразна на много хора държава, управлявана от Г-н Тръмп в момента, там би могъл да се изсереш на стоката и да я върнеш след 5 месеца без никой нищо да ти каже. Но мразим тази държава, нали колеги?


Via Tapatalk
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-06-2017
сателита сателита не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 85
Благодари: 23
Получил благодарност:
23 пъти в 18 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
, там би могъл да се изсереш на стоката и да я върнеш след 5 месеца без никой нищо да ти каже. Но мразим тази държава, нали колеги?


Via Tapatalk
Еее, Браво бе. Значи нося 5 месеца гащите и ги връщам. Не разбирам тази търговия.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-06-2017
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране 14 дневен срок на връщане на продукт

Да, това за гащите е вярно. Моя роднина, гражданка на онази държава, често връща дрехи, които е носила 1 година. Просто с довода - не ми харесват. Същото важи и за екектрониката. Сменят и ги с нови. Практика е масово да връщат уреди купени от The Home Depot след доста време на употреба. При повреда, ако е в гаранционният срок приемат уреда и го заменят с нов, ако ще да си го разчастил от употреба. Ти си клиента и ти си царя.

Но относно казуса на колегата - да, според закона имаш право да го върнеш, НО... Затова се обърни към КЗП. Понякога помагат.

Via Tapatalk
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-06-2017
Аватара на териминатор3
териминатор3 териминатор3 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 272
Благодари: 10
Получил благодарност:
18 пъти в 14 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Колега, къде живееш? В България? Ако да - тук всеки има право и всеки смята, че другите са му длъжни.
Обърни се към комисията за защита на потребителите. Но все пак е БГ, не очаквай чудеса от тях. Ако живеехме в една омразна на много хора държава, управлявана от Г-н Тръмп в момента, там би могъл да се изсереш на стоката и да я върнеш след 5 месеца без никой нищо да ти каже. Но мразим тази държава, нали колеги?


Via Tapatalk
Да в България живея за съжаление .Това намерих в сайта който поръчах“““““““
7. Клиентът има право на отказ от договора за покупко-продажба и да върне стоката до 14/четиринадесет/ календарни дни, считано от датата на доставката и да получи в пълен размер заплатената за продукта сума при следните условия:
- Ненарушен търговски вид на опаковката – да не са премахнати, липсващи или унищожени защитните фолиа и/или материали;
- Ненарушен търговски вид на продукта – да няма никакви следи от използването му;
Е с това последното ме утрепаха,ненарушен търговски вид без следи от употреба,как се купува нещо и си го гледаш на кутийка само КЗП едва ли ще помогнат при наличието на това последно безумие и тъпотия

Последно редактирано от териминатор3 : 21-06-2017 на 20:06
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-06-2017
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз докато си оправя поста, ти се включи... Имаш правото, но на практика е друго.


Via Tapatalk
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-06-2017
сателита сателита не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 85
Благодари: 23
Получил благодарност:
23 пъти в 18 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Да, това за гащите е вярно. Моя роднина, гражданка на онази държава, често връща дрехи, които е носила 1 година. Просто с довода - не ми харесват. Същото важи и за екектрониката. Сменят и ги с нови. Практика е масово да връщат уреди купени от The Home Depot след доста време на употреба. При повреда, ако е в гаранционният срок приемат уреда и го заменят с нов, ако ще да си го разчастил от употреба. Ти си клиента и ти си царя.

Но относно казуса на колегата - да, според закона имаш право да го върнеш, НО... Затова се обърни към КЗП. Понякога помагат.

Via Tapatalk
И като купиш нови гащи знаеш , че са носени от друг?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-06-2017
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от сателита Вижте мненията
И като купиш нови гащи знаеш , че са носени от друг?
Абе за гащи не знам, ама съм чувал, че българите правят следната схема там: Някой си купува ел. уред. След седмица го връща, защото не му харесва (неизползван) и му връщат парите. От магазина пускат уреда с голямо намаление, не като нов, а като върнат, и другият българин отива, и го купува супер евтино.

Последно редактирано от johnfogerty : 21-06-2017 на 20:20
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-06-2017
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,746
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,658 пъти в 2,342 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Джони, много филми гледаш!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Цец0 за този полезен пост
AGT (21-06-2017), кокович (21-06-2017)
  #10  
Стар 21-06-2017
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Колега, къде живееш? В България? Ако да - тук всеки има право и всеки смята, че другите са му длъжни.
Обърни се към комисията за защита на потребителите. Но все пак е БГ, не очаквай чудеса от тях. Ако живеехме в една омразна на много хора държава, управлявана от Г-н Тръмп в момента, там би могъл да се изсереш на стоката и да я върнеш след 5 месеца без никой нищо да ти каже. Но мразим тази държава, нали колеги?


Via Tapatalk
Колега бъди търговец там и си дай закупената от теб стока да и се изсера.Това е някой всеки ден да сере на твоя труд.Дори не съм съгласен кашона с моята стока да обикаля махалите дори привидно да не е разпечатен.Тия сватбарски номера и в момента минават при нас.Купи риза в петък и в понеделник тича да я върне щото някъде му стяга.А то трябвало в неделя да отиде на сватба.Пожелавам ти да ти плащат на продажба!С връщането платеното се връща.И така хиляди продажби да направиш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на garanciq за този полезен пост :
angeljorj (23-06-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
14, връщане, дневен, на, продукт, срок


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Връщане към предишна версия на софт? stilo72 GSM мобилни комуникации 5 20-03-2013 13:27
Връщане на такси отностно бТВ Вито ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 23 04-01-2013 22:50
Година преди крайния срок за цифровизация на телевизиите: Мъгла в кристален ефир ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 04-10-2012 23:00
До 47% по-евтини пакети VIVACOM DUO за целия срок на договора ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 8 07-05-2012 11:32
връщане на грифин карта BOBIKAT ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 9 30-03-2012 22:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.