The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 08-07-2023
Българин Българин е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Starlink на SpaceX за първи път обяви ограничението за данни през ноември 2022 г., то каза, че домашните клиенти ще получават 1TB „данни за приоритетен достъп“ всеки месец.
За математиците за колко часа дни ще стигни този трафик

Последно редактирано от Българин : 08-07-2023 на 20:51
Отговори с цитат
  #102  
Стар 08-07-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Starlink на SpaceX за първи път обяви ограничението за данни през ноември 2022 г., то каза, че домашните клиенти ще получават 1TB „данни за приоритетен достъп“ всеки месец.
За математиците за колко часа дни ще стигни този трафик
Добре бе злобар смотан ,чети както трябва -
Цитирай:
Customers who exhaust and have not purchased additional Priority data will be allocated an unlimited amount of Standard data for the remainder of the month. Customers with Standard data will experience slower speeds and reduced performance compared to customers with Priority data and bandwidth intensive applications, such as hosting video conferencing, large file downloads, or supporting a high volume of users simultaneously, are most likely to be impacted. See the Terms of Service and the FAQs for more details.
Когато ти свърши приорити трафика минава на стандартен , прилагам ти снимка на скоростите на двата плана, и после можеш пак да си отвориш устата
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
boris.ivanov (10-07-2023)
  #103  
Стар 08-07-2023
Българин Българин е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

най си е добре на добрата стара оптика няма трафик имаш гарантирана скорост няма такива големи колебания на скоростtа и пинга
по-добре от тези монополи Сателитни Мобилни
Отговори с цитат
  #104  
Стар 09-07-2023
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 597
Благодари: 1,814
Получил благодарност:
95 пъти в 72 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране ОЙЙ

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Може да кажеш после колко е излезнала крайната сметка и два три спийд теста до сървъри в софия
Повече хора 6+"полвзат статлинк, упс. Сл, панели, +ортика.
__________________
Japan
Gilan/Deylem
ZaZA Bazar uK
Отговори с цитат
  #105  
Стар 09-07-2023
кабел кабел е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 45
Благодари: 27
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Добре бе злобар смотан ,чети както трябва -


Когато ти свърши приорити трафика минава на стандартен , прилагам ти снимка на скоростите на двата плана, и после можеш пак да си отвориш устата
При мен скоростите са доста по високи от цитираните тук и пинга е около 17-25.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на кабел за този полезен пост :
TUISTERa (19-07-2023)
  #106  
Стар 09-07-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 89
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На село оптика трудно се намира. Да не говорим, че и на много места по градовете големите доставчици не си правят труда как да е да окабеляват и може да ги чака човек няколко години да им дойде желанието.
Малките доставчици уж слагат оптика, но тъй като си въртят номера (палят шахти, прекъсват трасета) често човек няма интернет...а стабилността на интернет връзката е...няма такова понятие. Скоростите им също са плачевни ако ги сравняваме с Вивакомските. Все още се продават планове с по 20мбпс. Последно ползвах такъв план през БТК ADSL мрежата през 2004-2005та.

1ТВ месечно не е много. Но пък правилото за приоритизация се прилага когато има повече хора, вързани към съответния сателит. Дори и да е така ако не ми е кеф, ще си доплатя. Въпроса е да имам сравнително стабилна услуга, а не като мине дъждец и да няма интернет за 4 дни до седмица.

Поръчах лан адаптер за старлинк рутера. Така че той (рутера) ще се ползва само за захранване на антената, а основен рутер ще е моят доказал се ветеран Асус.

Също така стойката, която е в комплекта е за поставяне на равна повърхност (като каравана, градина, веранда). Затова хайде още кинти и за поставка. Искам да стане по-красиво и цивилизовано. 230лв струват двете неща. Иначе мислих да правя някакви опити със стойка за сателитна чиния, но щеше да стане...абе нямаше да ми хареса.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 09-07-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,195
Благодари: 581
Получил благодарност:
784 пъти в 532 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
На село оптика трудно се намира. Да не говорим, че и на много места по градовете големите доставчици не си правят труда как да е да окабеляват и може да ги чака човек няколко години да им дойде желанието.
Малките доставчици уж слагат оптика, но тъй като си въртят номера (палят шахти, прекъсват трасета) често човек няма интернет...а стабилността на интернет връзката е...няма такова понятие. Скоростите им също са плачевни ако ги сравняваме с Вивакомските. Все още се продават планове с по 20мбпс. Последно ползвах такъв план през БТК ADSL мрежата през 2004-2005та.
Когато малките квартални доставчици започнаха да ползват оптика през 2004-5та, БТК окабели Симеоново и Драгалевци със ADSL, за да се продадат по-скъпо. Предполага се, че това са "елитни" квартали, където живеят повече по-заможни хора. Но до тогава все още имаше монопол и местните доставчици се брояха на пръстите на едната ръка.
Отново във същите, през годините се появи конкуренция и се развиваше, а виваком едва миналата година откриха оптика във въпросните квартали. И то как - опънаха простори по всички улици, без значение дали имат абонати. Нищо, че рекламираха 10Gbps домашен интернет, който технически е възможно да пуснат на едва две улици в центъра (щото нямат мрежа).
Ако имаш познати, които ползват интернет от виваком, питай ги колко често достигат "максимално достижимите" скорости по договор. Колко често им прекъсва, губят пакети, устройства сменят IP-та без да се рестартират. Защото навсякъде IP-тата им са динамични и няма кой да си играе да ги резервира срещу MAC адрес, както при други доставчици. Сещай се, ако имаш камери за видеонаблюдение или сървъри колко е дразнещо това. Поинтересувай се и колко струва статично IP.
Точно в големите градове малките доставчици са много по-стабилни от големите. Щото големите изкупиха не малко малки, ползващи различни технологии и инфраструктура, а няма кой да налива пари да я направят еднаква навсякъде.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #108  
Стар 10-07-2023
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Стстичен IP адрес струва 2 лв. на месец при Виваком, между другото и при А1 е толкова.
Отностно максимслно достижимият трафик, аз ги ползвам на два адреса с по 500 и 300 мегабита и досега не съм забелязал да падам под мсксимума.
И от двата адреса се работи хоме офис, ползват се камери играят се игри ползва се непрекъснат стриминг на 4к и прлблеми от години не съм имал.

Поста ми е отностно интернета на Виваком.


Изпратено от моят SM-A536B с помощта на Tapatalk
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
  #109  
Стар 10-07-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 89
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бях на Виваком до 7ми май тази година. И също като @kostading получавах скоростта, за която плащах, като спадовете бяха в порядъка на до 50мбпс за скорост от 600мбпс.
Плащах и за статично ИП - по още 2 лв на месец.
Действително имаха проблеми с прекъсвания - всеки ден поне по едно за от 1 до 5-6 минути. От поддръжката все не можеха да установят защо така. А прекъсванията се появиха след като повечето съседи се прехвърлиха към тях.
Инсталацията им в портиерната стая беше сякаш паяци са се карали кой къде да си оплете паяжината. Висящи оптични устройства, кабели, бъркотия.

От два месеца ползвам услугите на доставчик, който оперира във Варна и Пловдив. Но сравнение с Виваком е пълна трагедия, а месечната такса е горе-долу същата с тази разлика, че скоростта на интернета е до 100мбпс, а ип-телевизията е с възможно най-скапаните китайски приемници, които като се опиташ да превъртиш някое предаване забиват. Понякога пък не искат да стартират докато не пробваш 10тина пъти и все такива "радости".

Преди години - след 2003та, имаше ентусиасти, прекарващи кабели както и където заварят. После се оформиха като малки фирми. Някои все още съществуват. Но тогавашните квартални доставчици сякаш бяха нещо различно спрямо сегашните градски такива, които продават ниски скорости, калпава услуга и също толкова лоша поддръжка.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 19-07-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 89
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще продължа писаниците ми по отношение Старлинк в друга съществуваща тема за услугата.

Тъй като първо поръчах основния комплект и чак след 2-3 дни видях, че ми трябва стойка и лан адаптер (за да мога да закача мой рутер), поръчките станаха две и чаках всичко да е налично преди да се заема с монтажа.
Вчера монтирах чинията. За мое щастие в непосредствена близост няма сгради или дървета. Приложението на телефона хареса локацията на покрива, която бях избрал. Монтирах поставката на една от гредите на покрива. Стана доста здраво. Самата чиния си хлопа в поставката (това из Ютуб видеата се споменава често), но не съм си играл да я омотавам и побългарявам.
За кабела пробих дупка в дограмата и промуших края, който е към сателитната чиния. Намазах дупката със силикончето в комплекта (нямах под ръка друго в момента). Утре ще ида да видя какво се е получило.

Включих рутера. Отне 15 минути чинията да си хареса сателит и всичко да тръгне.
Скоростта я мерих веднъж - 166мбпс сваляне и 18-19мбпс качване.
Впечатление ми направи обаче, че мрежата от рутерчето има много малък обхват. На 2 метра и една тухлена стена от него и вече съм с 34% качество на сигнала. То...вярно, че тухлените стени между стаите са ми 30см дебели, а външните малко над 40...но чак толкова зле не очаквах да бъде. Все пак по стените имам френски прозорци, а сигнала и през тях едва се процежда.
Опитах да разделя мрежите на 5Г и 2Гх - обхвата и на двете е еднакво никакъв.
Затова реших да оставя кабела на втория етаж, като там ще сложа един рутер от него ще пусна кабел към ТВ и първи етаж.
На първия етаж друг рутер - бриджнат към първия (на първия етаж ми е сборния пункт на кабелите за всички стаи в къщата). И вече в най-отдалечения край на къщата още един рутер.
От години ползвам Asus RT-AC66U B1 и съм много доволен. Не забива, държи добри скорости, има лесен за ползване интерфейс и всичко, което ми е нужно (не съм в категорията редови потребител).
Това бе причината да реша да търся рутери на същата марка от подобен клас/серия. Единствения им недостатък е бавното стартиране на WiFi мрежата при рестарт.
За съжаление по къщата текат довършителни работа и ще отнеме още месец-два докато дойде време да се прави въпросната мрежа с рутерите. Дотогава най-вероятно ще се ползва само Старлинкското чудо (ако не успея да го изтрая - слагам адаптера, правя байпас на старлинк рутера и слагам моя стария асус).
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
vasilstf (19-07-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, yettel, домашен, Интернет, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мобилния домашен интернет на Yettel. бачора Дъра-Бъра 5 23-03-2022 22:25
MAG 424w3 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKYTV ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СкайТВ 0 29-10-2021 16:23
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
MAG 520 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 04-08-2021 21:38
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.