The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > БОРСА - Купува / Продава > ЧЕРНА ТЕХНИКА

ЧЕРНА ТЕХНИКА Обяви за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА на Телевизори, Ресивъри, DVD / HD / BLUERAY Плеъри, Озвучителни тела и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 22-10-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,230
Благодари: 294
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bokarium Вижте мненията
аз имам един правец 82 , обаче не му работи единия бутон, за буквата З , само че нито го подарявам нито продавам, погледни в сайта olx , там има доста обяви но искат ненормални цени.
То клавиша лесно се оправя (може да му е счупена рид-ампулата) или се е разместил магнита

Цитирай:
Първоначално написано от перпер Вижте мненията
Не съм виждал Правец 8 с хард диск, това сигурно е нещо много рядко.
Ако е правец (без М) му трябва допълнителна платка с процесор Z80 (не съм сигурен дали има такава разработка, въпреки, че от слот може да се поеме управлението вместо МИКРОпроцесора 6502) , на М-ките го има вграден на дъното (не съм сигурен дали го има и на А-то). После се пуска CP/M операционна система която поддържа твърд диск. Имам и някакви спомени за PROdos, но не знам дали там се поддържа твърд диск

Колкото до паметта, колегите които твърдят че горната граница на паметта е 64К - да, така е и това се определя от способността на 6502 да адресира само толкова памет, но врътката е с превключване на допълнителни страници от RAM картата които се наслагват върху РОМ-а (където е бейсика). Става с едни сигнали от слота върху който е разширението. Тогава може да се използва допълнителната памет.
А ето и с какво може да се натовари (въпреки че ме съмнява дали ще издържи захранването ако се бучне всичко)

Slot 1: Printer Super Serial card/other printer card
Slot 2: Modem Super Serial card/Internal modem card
Slot 3: Video/Extended memory RAM upgrades, 80 col card. (reserved)
Slot 4: Mouse Mouse controller card
Slot 5: Hard drive SCSI card/Profile controller card
Slot 6: 5.25" drives DISK II or other drive controller
Slot 7: 5.25" or 3.5" disk drive DISK II or other drive controller
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22-10-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Социалистическият Китай не е Хонг Конг, последният е административна област която преди 1997 е подчинена на Англия. Те самите Китайци ,като са виждали как живеят в Хонг Конг са потривали ръце и са очаквали ,че ще се оправят като тях.

Ако трябва да си говорим наистина за производство с което да се хвалим то това са хард дисковете, въобще магнитните носители на информация.

В България имаше линия за производство на компакт дискове матрични, Лично съм виждал и огромно количество CD-R+R готови Дискове, фото оптично покритие които се е работило да бъдат произведени. По това време СD-R+R ,само се говореше, че съществуват и се пишеше по списанията за тях. това към 1994-95г.

В този период обвиниха и България ,че прави ментета на Компакт дискове. Те Китайците милите не правят ментета въобще. те са по репликите, ама си ги търпят , Нас ни пращат при доматите и краставиците, но вече и там не сме.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #43  
Стар 22-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Социалистическият Китай не е Хонг Конг, последният е административна област която преди 1997 е подчинена на Англия. Те самите Китайци ,като са виждали как живеят в Хонг Конг са потривали ръце и са очаквали ,че ще се оправят като тях.
Пълни глупости

И пак и пак.... лека му пръст на Емо Макарона, ама не намесвай производството на музикални дискове! Аз ти говоря за 70-те когато се правеха твърди дискове с капацитет 600-700 мб! Събираха се по четири в камион
__________________

Последно редактирано от Brian : 22-10-2014 на 12:05
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #44  
Стар 22-10-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Пълни глупости

И пак и пак.... лека му пръст на Емо Макарона, ама не намесвай производството на музикални дискове! Аз ти говоря за 70-те когато се правеха твърди дискове с капацитет 600-700 мб! Събираха се по четири в камион
.

Най-обичам с глупостите. Аз пък ти говоря от 1977 до към 1980, към Китай са се предлагали компютри "Изот 1020" правени са в ЗИТ серията от Изот импекс. Правец излиза 1982г.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #45  
Стар 22-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На теб колко ти говорят в главата бе, човек?!?!?!

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON
Друга тайна е че сме продавали и на китайците компютри в началото на 90те. виждайки на къде отиват Българите великите сили са решили просто да ни съсипят за да не сме конкуренция в тази област. Сами виждате къде са китайците в момента.
Отделно и това е глупост дето си го написал! У нас развойната дейност се крепеше на плещите на НТР! След като Дойнов и Марков заминаха във Виена, а Луканов се оттегли от НТР всичко си се срина по очаквания ред. остатъците се преляха в частни фирми, някои от които работят и до днес.
__________________
Отговори с цитат
  #46  
Стар 22-10-2014
БорисБ БорисБ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 118
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 11 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране



За този един фен се изръси 140 лева
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на БорисБ за този полезен пост
Brian (22-10-2014), sa6o91 (22-10-2014), ВалчоП (23-10-2014)
  #47  
Стар 22-10-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
На теб колко ти говорят в главата бе, човек?!?!?!



Отделно и това е глупост дето си го написал! У нас развойната дейност се крепеше на плещите на НТР! След като Дойнов и Марков заминаха във Виена, а Луканов се оттегли от НТР всичко си се срина по очаквания ред. остатъците се преляха в частни фирми, някои от които работят и до днес.
Държиш се като полицай, почваш да абсолютизираш и прецизираш, периоди дати имена. Който го интересува ще провери. Разработките са правени изпреварващо преди самото производството В зората на демокрацията сме имали официално Правец 16 на база IBM и различните версии прозвеждан от 1984г. Разработките на Правец 82 са на база Apple. Кажи сега като идва "Демокрацията"1989 г. къде сме!? Имали сме Капацитет да произведем машина на която да се инсталиира WIN3.0.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #48  
Стар 22-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Стига да има откъде да я откраднем Имахме потенциал да правим много неща с компютри, но не и да ги измисляме. казвам ти го от първо лице единствено число - участник в събитията, но не като милиционер от НТР, а като конструктор.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #49  
Стар 22-10-2014
красибел красибел е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За правенето - правехме - и аз си направих сам Правец 82 през 1986 година. Платката - бракувана от ЗПП Русе, дублирал съм 50 % от метализираните отвори с проводник, интегралните схеми съм събирал от ЗЗУ Стара Загора и В. Търново /купени или бартер/, сам съм си правил TTL програматор за TTL промите и програматора за паметите 2708 и 2716. Процесора първо беше Ботевградски СМ 630,
а после приятелче ми купи от Лондон оригинален 6502 заедно с други екзотики. Монитор - преправен София 31. Флопи - купено дефектно на половин цена и ремонтирано /беше заминал контролера, та после си намерих още 2 схеми/. Дискети - от Пазарджишкото село Драгор съм купувал десетки. Захранването - стандартно, с трансформатор, кютук по тежък от компютъра, а самият той напъхан в кутия от някакъв модем, Като тръгна беше голяма радост. След това в къщи беше панаир - дъщеря ми беше 10 годишна и събираше по 10 хлапетии да играят игри. Потрошиха една камара рид ампули на клавиатурата от блъскане.
Последно го мярнах преди десетина години на тавана и от интерес го пуснах -тръгна. Бях вкарал една камара рецепти на жената и доста време от дискета си пускаше готварската книга. По онези времена беше актуален починът направи си сам та затова. Пак така направих и няколко сателитни приемници, аналогови естествено, като се вземаше готов само тунера, модулатора и конвертора и ги продавах на братчедите по Омуртаг и региона да си гледат Тюрксат 1.
Важна подробност беше, че разполагах със съответната професионална апаратура на работата за настройка и вече бяхме качили няколко антени за проби.
Извинявам се за офтопика, но темата ртръгна в тази посока, та се сетих и за тия истории.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на красибел за този полезен пост :
ivan02121983 (22-10-2014)
  #50  
Стар 22-10-2014
Аватара на Паоло Гети
Паоло Гети Паоло Гети е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Плевен
Мнения: 168
Благодари: 112
Получил благодарност:
76 пъти в 42 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bokarium Вижте мненията
аз имам един правец 82 , обаче не му работи единия бутон, за буквата З , само че нито го подарявам нито продавам, погледни в сайта olx , там има доста обяви но искат ненормални цени.
То и на сегашната ти клавиатура има клавиши, които не работят.
Тези за главни букви, точки, тирета и прочие за препинателните знаци, отдавна са ти клеясали, а пък клавиша за запетайката явно сам си се натиска и ги ръси безразборно из текста.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Правец, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Лаптоп "Правец" Зелен КОМПЮТРИ и периферия 50 09-12-2014 08:13
Новият ”Правец” на пазара до месец Виктор КОМПЮТРИ и периферия 68 11-06-2014 21:50
Търся Zlatev75 ПРИЕМНИЦИ 0 15-05-2014 07:20
И аз търся ! Криси89 Безплатен шеринг 0 08-03-2013 00:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.