The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-07-2023
Чорлав Чорлав не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 43
Благодари: 42
Получил благодарност:
9 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Предложение за телевизия!

Привет,
Имам нужда от съвет, кое е най-изгодно в случая за моите нужди!

Става въпрос за селска къща където ще се гледа телевизия основно лятото за няколко месеца. Има 3 телевизора и кабел за ефирна телевизия с приемник за такава!

Въпросът ми е има ли смисъл да купувам още два приемника и да си играя със сплитери за останалите два телевизора. Или мога да си пусна да кажем нещо от сорта на Булсатком само за лятото(като опция за каравана например)
Интернет няма и не ми е нужен, но се хваща някаква свободна мрежа, ако това е от значение!

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-07-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,182
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Въпросното село има ли местни кабеларки? Какво се предлага там, има ли опция да плащаш месец за месец, без договор? При положение, че гледаш ефирната телевизия с приемник, телевизорите кинескопи ли са? Ако да, каквото и да пуснеш, ще ти трябва приемник за всеки телевизор. Освен ако не мислиш да окабелиш и да караш с един приемник "на ротационен принцип" (много модерно понятие напоследък) между телевизорите.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-07-2023
Чорлав Чорлав не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 43
Благодари: 42
Получил благодарност:
9 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Въпросното село има ли местни кабеларки? Какво се предлага там, има ли опция да плащаш месец за месец, без договор? При положение, че гледаш ефирната телевизия с приемник, телевизорите кинескопи ли са? Ако да, каквото и да пуснеш, ще ти трябва приемник за всеки телевизор. Освен ако не мислиш да окабелиш и да караш с един приемник "на ротационен принцип" (много модерно понятие напоследък) между телевизорите.
Няма местни кабеларки, телевизорите са LCD стари модели!
Въпроса ми, ако не намеря читава схема за кабелна телевизия. Какви два приемника да купя още за да може да се гледа ефирна телевизия поне?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-07-2023
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 449
Благодари: 53
Получил благодарност:
304 пъти в 154 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези LCD-та нямат ли си вградени цифрови тунери, че трябва да се купуват външни? 50 лв за тунер за ефирна телевизия ми се струва безсмислено да се дават.
По-добре за 73лв един приемник с антена на Неосат и като бонус получаваш 3 месеца безплатно телевизия.

За втори и трети приемник може някой булсаткси ZHD210 приемник на старо, гледам в олелекса вървят по 20 лв.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-07-2023
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,541
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Тези LCD-та нямат ли си вградени цифрови тунери, че трябва да се купуват външни? 50 лв за тунер за ефирна телевизия ми се струва безсмислено да се дават.
По-добре за 73лв един приемник с антена на Неосат и като бонус получаваш 3 месеца безплатно телевизия.

За втори и трети приемник може някой булсаткси ZHD210 приемник на старо, гледам в олелекса вървят по 20 лв.
Не го вкарвай във филми човека!
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,CRISTOR TORO 700 4K,
uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-07-2023
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И при мен е същият казус, но със CRT TV на SCART.
До преди първата "индексация" на абонамента бяхме на Viva SAT, но планът не позволяваше временно изключване за 6 месеца и ги отсвирих. А сега искат за същото 20+лв. За 3 месеца съм изплатил ефирния декодер.
При нас има интернет доставчик PON, предлага и IPTV. Само където рекламират 50Mbps с минимум 10Mbps!!! Телевизията като канали не ме устройват. Отделно имат разни изисквания за закупуване на оборудването, когато не си на договор. И цената само за тв става ако не по-висока, то съвместима с плана на някой сателитен доставчик.

Харесал съм си един Strong SRT 8215, DVB-T2 HEVC 2021: https://eu.strong.tv/en/products/ter...eivers/srt8215
Другият вариант е да ми купят от Италия TELE system TS6815/2 https://www.telesystem-world.com/0/1...lay-ts6815-02/ или TS6822 Twin https://www.telesystem-world.com/0/1...2-t2hevc-twin/

Какво е вашето мнение?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-07-2023
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 449
Благодари: 53
Получил благодарност:
304 пъти в 154 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вместо да даваш 40-50лв. за тунер и да гледаш на CRT, не е ли по-добре направо за 150лв нов телевизор? В емага има и такива.

Иначе по битаците няма ли такива тунери за 5-10лв да го спазариш?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-07-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,182
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Вместо да даваш 40-50лв. за тунер и да гледаш на CRT, не е ли по-добре направо за 150лв нов телевизор? В емага има и такива.

Иначе по битаците няма ли такива тунери за 5-10лв да го спазариш?
Остави битаците, в олх и базар бг има тунери по 10-15 лева.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-07-2023
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз бях предвидил даже и по-висок бюджет за нашите и голям диагонал, ама плановете ни се объркаха преди няколко години. А сега няма смисъл за няколко месеца да купувам нов телевизор. Не, че не мога. При това CRT-то е идеално за нашата "водеща" цифрова телевизия. Щом се забелязваха всичките "предимстава" на сателита на Viva...
Колкото до битаците - имах 3 приемника Strong и Thomson 2013 набор с един и същ чипсет, но ги продадох преди 6 години. Просто бяха технически остарели вече. А и току-виж съм успял да "уловя" и някоя задгранична телевизия с новия DVB-T2 декодер. То у нас обикновено така се получава - БГ предавателите никакви ги няма, а турците и гърците са с перфектно качество и сила на сигнала. Особено за радиоразпръскването.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-07-2023
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,889
Благодари: 1,726
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Икономията е майка на мизерията, както е казал моя приятел Френк Лойд Райт! На А1 предложението за 8лв/100 канала е повече от достатъчно! На ваканционния ни "имот" на Слънчака точно това направих! Дали нямам антени, приемници и "екстри" ? Имам, ама за една кутия цигари на месец даже не си заслужава да ги мъкна дотам и да се занимавам с монтажи! Дори и да "гледаме" само 2-3 седмици в годината докато сме там! А ако е толкова скръндзалък, за тия 50-60лв, взимаш си кутийката и си я гледаш дОма!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
demmlik (08-07-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, предложение, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
предложение за dyn.com gkgkey Обмяна на линии 65 22-04-2016 23:23
Предложение Mediadigital Кошче 4 10-12-2015 18:59
По-скоро е предложение Кермит Кошче 2 03-06-2013 23:27
Предложение за форума Хиена Дъра-Бъра 1 15-11-2010 13:18
Предложение Чък Норис Новини и мнения 4 07-11-2010 19:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.