The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-07-2023
katopatisia katopatisia не е на линия
Pukkelpop
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 492
Благодари: 400
Получил благодарност:
146 пъти в 102 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от gebbo5 Вижте мненията
Интересно ми е какво е обяснението за такъв случай.
Някои неща в живота са необясними, енигма един вид.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Ти си гледал а съседите ти дали са гледали
за 5 год не съм чуй да се оплакват
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22-07-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да н яма проблеми е нужно да не се окъсява оплетката с централното жило, иначе може и да си заголиш кабела , да си вържеш там коаксиала и да го изолираш , с китайксите сплитери така или иначе ефекта е същия
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-07-2023
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интересен случай с кабелна тв

Оооо преди много години от Франгата (Варна) пращаха сигнал към Виница с едни конвертори на които локалната осцилация беше надолу с 250 мх. По права линия в Каварна се приемаше .Горе на покрива на блока сложих една релейка 150 см насочена натам един конвертор със свалена озцилация и просто гледаш ,бих казал със завидно добро качество. Спомням си имаше Варна кабел канал тогава хехе.Вуртях и към Галата от където излъчваха Мустанг ,но имаше проблеми с приема , показва се па се влоши и така я забих на Франгата.Какви спомени само, колко качвания на покрива на блока ,най вече през ноща,аз живеех на пъвият етаж и се ядосвах защо не бях на 6 ти.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22-07-2023
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 985
Благодари: 270
Получил благодарност:
371 пъти в 299 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Оооо преди много години от Франгата (Варна) пращаха сигнал към Виница с едни конвертори на които локалната осцилация беше надолу с 250 мх. По права линия в Каварна се приемаше .Горе на покрива на блока сложих една релейка 150 см насочена натам един конвертор със свалена озцилация .
Кръгова поляризация ли ползваха? Това ме подсети за Евротурския линк навремето /ЕК, СК, Скай, МТВ/.всичко бе наред докато РВД не пуснаха радара на Резньовете /Витоша/ и сигнала го мажеше яко, особено източните квартали на София. Бях ходил в Балчик и на местната кабеларка имаше капсулована антена но приличаща на спирала. С колегата навъртяхме спирала с медна тел запоен на f-конектор от стар сплитер. Самия f-конектор завинтен на капачка за буркан омния. Ефекта бе памаляване на смущенията, не на пълно но приемливо
Цитирай:
Първоначално написано от astor Вижте мненията
Филтрите бяха в Dscaler... иначе антената я насочваш към усилвател на кабелна и става доста добре.
Де толкова сложно. Компютрите и ТВ платките бяха скъпи и не толкова разпространени. Филтър се правеше с чарколяци за стотинки от магазините за радиочасти
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 22-07-2023 на 20:04
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-07-2023
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интересен случай с кабелна тв

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Кръгова поляризация ли ползваха? Това ме подсети за Евротурския линк навремето /ЕК, СК, Скай, МТВ/.всичко бе наред докато РВД не пуснаха радара на Резньовете /Витоша/ и сигнала го мажеше яко, особено източните квартали на София. Бях ходил в Балчик и на местната кабеларка имаше капсулована антена но приличаща на спирала. С колегата навъртяхме спирала с медна тел запоен на f-конектор от стар сплитер. Самия f-конектор завинтен на капачка за буркан омния. Ефекта бе памаляване на смущенията, не на пълно но приемливо

Де толкова сложно. Компютрите и ТВ платките бяха скъпи и не толкова разпространени. Филтър се правеше с чарколяци за стотинки от магазините за радиочасти
Поляризацията си беше нормална ,не беше кръгова. На всичко това ме научи един много голям човек от варна който за съжаление почина и даже не можа да види цифровите приемници.Казваше се Панко Панайотов,работеше във радиозавода и беше направил сам сателитен приемник, който мидаде и аз му дадох едно записващо видео с тунер.Бах си закупил една сателитна антена Offset 180см Руска от Варна и конвертор пак от Панко та събрах една конфигурация .Оооо какви спомени само,и тогава със тази антена извадих някои канало от Астра 19.2 но със много спаркове (аналоговата Астра).После започнах да сменям приемниците ...... спомени,за мотор не си мислех още а на рейката белязки за различните спътници,какви времена бяха само.На 27.5 запад гледах Кънтри мюзик телевижън CMT.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23-07-2023
авантикс авантикс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2020
Мнения: 187
Благодари: 114
Получил благодарност:
19 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз така докато живяхме вграда, гледах кабелна ,
приемах около 15 канала дори цветно и с звук и картина.


Слагах един дипол от ефирна антена и гледах.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23-07-2023
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,134
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Поляризацията си беше нормална ,не беше кръгова. На всичко това ме научи един много голям човек от варна който за съжаление почина и даже не можа да види цифровите приемници.Казваше се Панко Панайотов,работеше във радиозавода и беше направил сам сателитен приемник, който мидаде и аз му дадох едно записващо видео с тунер.Бах си закупил една сателитна антена Offset 180см Руска от Варна и конвертор пак от Панко та събрах една конфигурация .Оооо какви спомени само,и тогава със тази антена извадих някои канало от Астра 19.2 но със много спаркове (аналоговата Астра).После започнах да сменям приемниците ...... спомени,за мотор не си мислех още а на рейката белязки за различните спътници,какви времена бяха само.На 27.5 запад гледах Кънтри мюзик телевижън CMT.

Поляризацията на Евротурския линк беше на H на София Кабел беше на V
после кат ги метнаха на Копитото се приемаха с най обикновен KU BAND конвертор Центрум Груп беше най силен
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Mediadigital за този полезен пост :
bate_dino (24-07-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
интересен, интересно, кабелна, на, разпръскване, случай, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИНТЕРЕСНО atuani Забавно 609 26-07-2019 19:39
Интересно филмче valseat Дъра-Бъра 0 26-08-2015 22:48
Твърде интересно, за да е скучно ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 17-03-2011 14:56
Инвеститори около Корпоративна банка посягат и към частното TV разпръскване ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 03-05-2010 10:38
Нещо интересно от Нилесат 7 W astra19 TECHNISAT / SKY STAR 0 13-05-2008 00:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.