The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-01-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Да накажем наглия Мтел!

Цитирай:
Да накажем наглия Мтел!


Докога така?

Пет месеца вече Мтел се гаври с над 3 млн. абонати и се държи с тях като с крепостни. Новата му система "за още по-добро обслужване", както ни омайва гласът от *88, продължава да прави грешка след грешка. При мен нито веднъж грешката не бе в моя полза. (Предполагам, че няма да се намери клиент на оператора, който да е бил облагодетелстван.)

Не бях разглеждала подробно фактурите си, но след като доста приятели изпищяха, че им надписват, реших да погледна. И установих, че сметките и на двата ми джиесема са сгрешени - в полза на Мтел, разбира се. С 34 лв. Оттук нататък моят оператор направи всичко възможно да ме затрудни да си ги върна. В офисите казват - напишете молба или звънете на *88. На звездичката любезни момчета и момичета, след като чуят за какво става въпрос, казват - сега ще ви свържа с колега, който ще реши проблема. И те оставят да слушаш музика, колкото издържиш.

По едно време реших да се откажа - не си струваше изгубеното време. Обаче се замислих - ако една трета от 3 млн. абоната се откажат да си търсят надвзетото, какво ще се получи? 1 млн. по 34 лв. са 34 млн. лв. - бонус затова, че са ни тормозили.

Както и да е, не се отказах, те си признаха надписаното, казаха ми да си получа парите от някой офис или пък ще ми ги приспаднат от следващата сметка. Отивам в офис - не можели да ми върнат парите, защото следващата ми фактура вече е излязла. Добре, ще платя, приспаднете ми ги.

И тук се случи нещото, заради което ми прекипя - не може, системата не позволява, има някакъв срив. Системата обаче позволява да си платя цялата нова сметка! Значи като взема не греши, като дойде да дава - блокира!

Всеки от вас - тези три милиона абонати, може да разкаже подобна случка, сигурна съм. Нито една държавна институция до този момент не наказа оператора за гаврата му с клиентите. Сега комисията за защита на потребителите щяла да проверява. А къде спа пет месеца!

Затова ви призовавам - да се обединим срещу наглия Мтел. Разкажете ни вашите истории тук. (Мтел те изхвърлят от техния форум като решиш да се оплачеш- б.а.). Ще ги съберем и ще им приготвим изненада. Например колективен съдебен иск.
Източник: http://www.blitz.bg/news/article/96785
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
exodus (04-02-2011)
  #2  
Стар 13-01-2011
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Мдааа... фирмата в която работя пък се сдоби с нов телефон към групата - промоционален със SIM картичка , номерче и таксички към номерчето. До тук всичко ОК, само дето никой не е поръчвал телефончето, картичката и не ги е виждал. Ни телефончето ни картичката. Според фактурите на МТел е получена октомври 2010. Ама фактурата идва едва сега. И има начислени такси за месеците от октомври до сега. Както и фактура за телефон и карта.Естествено следва заплаха за спиране на телефоните поради факта че фактурата не е платена.
Питам нашия хубавец - акаунт мениджъра - кой поръча и взе телефончето и как така няма 1 секунда говорено по него за 3 месеца??? И как така едва сега разбираме че има такава фактура с падеж октомври 2010 година???
И като само аз имам право да заявявам и получавам телефони в фирмата как така аз този телефон не съм го видял и къде е приемо - предавателния протокол за телефона и карта? Ами анексите към договора за този телефон и карта къде са !?
Мълчи като г*з иди*та. Ама цялата фирма получва СМС си че ще спрат всички телефони поради неплатена фактура за която никой нищо не знае. Сега проверяват! Ама са дали срок до понеделник да платим иначе спират всички телефони!
И това е при положение че плащаме всеки месец над 3 бона на МТЕЛ!
Обаче договора на фирмата изтича след 2 месеца и както са се напушили изпълнителния директор и управителния съвет - ще им бием шута на тези малоумници.
Извинявам се за тона ама направо ме изкараха от нерви днес с тези фактури!.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на dman за този полезен пост
DON Джолан (13-01-2011), Rabin (13-01-2011), skysat (14-01-2011), Хамерр (14-01-2011)
  #3  
Стар 13-01-2011
odisei odisei не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 67
Благодари: 9
Получил благодарност:
28 пъти в 14 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Подкрепям напълно идеята ,действително надписват яко сметките,хората са пропищели с последните си сметки...
Нещо новата система се е объркала в тяхна полза...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-01-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

днеска ми дойде смс с фактурата за декември че е излязла и да я проверя от менюто на телефона, ама грънци, системата им пак се е сринала, в момента чакам вече над 5 мин да се свържа с *88.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-01-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Миналия месец се срина системата, в която са записани групите и сега ще изреват доста хора, които трябва да плащат за нещо, което в договора им е безплатно.
Продължаващите сривове говорят, че не само нова билинг система не същиствува, ами и че старата не работи. В този форум един се беше хвалил, че са го обучавали две години за новата система. Не коментирам.
Моля абонатите на Мтел да си погледнат договорите - има много готини точки, а именно: т.8 Операторът издава ежемесечно фактура за ползваните от Абоната услуги на посочена от Оператора при сключване дата. Уважаеми Абонати, спите ли? На посочената в договора дата, ако няма фактура минаваме към следващия месец. Уж.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-01-2011
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега, да ви разкажа за моите уникални рекорди, които поставих с най-новата си фактура, за декември, която излезе в подробности днес.

1. Рекорд за най-висока стойност на фактура - 340 лв. Това е 2 пъти по-високо от предния ми рекорд, който пък беше 3 пъти по-висок от предходния рекорд. Така, за два месеца аз подобрих 6-кратно предния си рекорд.

2. Рекорд за най-голяма сметка за интернет в мрежата - 2260 лв.

3. Рекорд за най-голяма отстъпка - общ размер 2065.

4. Рекорд за интернет трафик в роуминг - по обем (23 МБ) и по сметка (212 лв.)

Като изкл. крайната стойност на фактурата, всичко по-горе са суми без ДДС.

Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-01-2011
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Миналия месец се срина системата, в която са записани групите и сега ще изреват доста хора, които трябва да плащат за нещо, което в договора им е безплатно.
....
Именно.
В сайта си имат система, която разговор по разговор може да видиш с кой телефон си говорил. Имах някакви съмнения, и излезе точно това, което си написал. Единият от групата или се е ресетнал, или аз съм му сбъркал въвеждането. Не е голяма сумата, не рева.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Даммм,май Мтел ще олекнат с пет номера до няколко дни а на Вива ще им се увеличат с пет.Няма прехвърляне на номера и т.н. а директно картите в кофата и нови вивакомски.Сметките ми да си ги заврат отзад,да ми ги плащат бездарниците които наср@ха софтуер и всичко и не могат три месеца да си оправят помията която забъркаха.

Ето пак от шибания им сайт от където можеш да си управляваш и следиш всичко:

Цитирай:
Моля да ни извините! Услугата е временно недостъпна. Екипът на М-Тел прави всичко възможно за възстановяването й. Благодарим Ви за разбирането!
Разбирам бе,всичко разбирам.Айде докато правите всичко възможно да си възстановите каквото пак омотахте аз отивам до някой офис на Виваком да видя за какво става дума.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-01-2011
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Миграцията на софт с такива чудовищни размери е нелека задача. Казвам го от гледна точка на разработващ такива. Няма жив човек, който може да прецени как ще се стекат нещата. Имам приятели, които са въвлечени в това приключение на МТЕЛ, и когато са го мислили приключението - смятам, че са били прави. Градят единна система, която да разкара кочината от кръпки, дето са творили откак съществуват! Хем да мигрираш, хем в това време да работи е задача на 90% невъзможна. Най-малкото защото логовете се трупат на различни места.
Не ги защитавам, нито ги нападам. Обаче мениджмънта им куца яко, и това дразни всички. И някои от шефовете вътре - вече са вдигнали ръце. Време е да дадат малко гювеч на клиентите си, иначе ще изгубят много. Имат резерв! Ние не сме виновни!

Последно редактирано от Rabin : 14-01-2011 на 13:38
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-01-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,317
Благодари: 139
Получил благодарност:
467 пъти в 292 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В скоро време и аз ще съм пътник от Мтел. Бавят скапаните фактури с месеци и няма никакво обезщетение. Удълвили ми сока за плащане да бе и като дойде и следващата фактура и ти станат 3 в един месец кв'о прайм. На мсата ще слагаме да ядем фактури ли? Пресен пример издават ми фактура на 28дек 2010 и на 7януари следваща и чакам към 23 още една е аз само на фактури не мога да насмогна. На 13януари плащам фактурите по обяд и Мтел понеже съм изряден платец а те не изряден доставчик на услуги ми праща смс с който ми е удължен срока на фактурата от 7януари до края на месеца. Евала точно така се прави удълват ми срока след като съм ги платил. Писна ми да не си знам кога ще ми дойде фактурата и след 1-2 месеа 4 карти в кофата като на Въю системата и към Вивашит. Какво ме боли мене шнорхела че си сменяли билинга, аз ако си сменям работата и не мога да платя те кв'о да не би да ме чакат да взема заплата да си платя фактури за 4-5 месеца назад. Имат най скапаните тарифи за роуминг. На един приятел му се наложи да ползва и на разпечатката има космически суми на нин от 3.90 щото не бил се закачил на оператор с който имали договор. И какво всеки трябва да наси със себе си един ферман с договорите на мтел за роуминг и да дири мрежа. Ще ни цакат докато не се размърдаме!
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, Мтел, наглия, накажем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко неща които трябва да знаят абонатите на МТел Чък Норис GSM мобилни комуникации 13 12-12-2010 15:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.