The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-09-2009
nako6 nako6 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане относно видео сендер

Здравейте,
ползвам Булсатком с един приемник. Купих си OPTICUM / GLOBO AVS100 Видео сендер 2,4Ghz с идеята да си прехвърля безжично сигнала на втори телевизор, но след като го направих се получи едно циклично пукане в звука и появяване на бяла лента на екрана при втория тв. Явно нещо смущава връзката м/у трансмитера и ресивера, но не мога да си обясня какво. Между двете устройства има само една тухлена стена, разстоянието е 4-5 метра, ел. уреди няма.После събрах устройствата в една стая но пукането си остана и при пряка видимост м/у тях. Ако някой има идея на какво може да се дължи, моля да ми помогне.Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-09-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Пробвай да превключиш на друга честота и трансмитера и ресивера.
Трябва да имаш копче с 4 позиции и на трансмитера и на ресивера
обикновено са A,B,C,D или 1,2,3,4. И на двете устройства трябва да е на едно и също положение.
После пак пиши има ли подобрение или проблема си стои.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-09-2009
nako6 nako6 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има 4 честоти, изпробвал съм съм всяка от тях, току що пак го направих и на позиция 2 има най-малки смущения, но все пак има, пука и прескача :-(
Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-09-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

ако можеш да го пробваш на друго място, при някой приятел
ако там няма тез смущения
значи нещо излъчва и смущава някъде около Вас и при тоз случай няма спасене освен ако не се премахне источника на смущението

Ако и там прави подобни неща, може смущението да идва от самото устройство и при това полужение, може да Ви го сменят там от където сте го купили.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-09-2009
nako6 nako6 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за съвета. Ще опитам, но имам съмнение, че пак съм ударил греда с покупката
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-09-2009
Аватара на system
system system не е на линия
Working for Coffee
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 135
Благодари: 28
Получил благодарност:
31 пъти в 23 поста
Сваляния: 109
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Обикновенно това се получава ако в околност има безжичен рутер за WI-FI достъп. Може да е в съседите например. Работят в една честотна лента 2,4Ghz. Не дай си боже да се тегли нещо по голямо.
Аксес поинта не е при теб, тогава много неприятно и няма оправия.
Ако е при теб, може да си пойграеш с каналите му и тези на сендера, за да ги отдалечиш максимално.
PS: само да допълня. Това се отнася и за BLUETOOTH или бежичен достъп на лаптоп.
Също така теси приемници са чувствителни към микровълнови фурни. Например ако пуснеш нещо да се притопля ще установиш почти същия ефект. Колкото и да е екранирана фурната все пак има минимално излъчване, а приемника е чувствителен.
Казвам ти го от личен опит, аз притежавам такъв на STRONG. Доволен съм от него но от него но се смущава от време на време от съседите или аз като си използвам безжичния рутер. Ако е купен от Nicky, той предупреждава обикновенно, че може да има проблеми.
Поздрави

Последно редактирано от system : 01-09-2009 на 16:54
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на system за този полезен пост :
Ники (01-09-2009)
  #7  
Стар 01-09-2009
nako6 nako6 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от system Вижте мненията
Обикновенно това се получава ако в околност има безжичен рутер за WI-FI достъп. Може да е в съседите например. Работят в една честотна лента 2,4Ghz. Не дай си боже да се тегли нещо по голямо.
Аксес поинта не е при теб, тогава много неприятно и няма оправия.
Ако е при теб, може да си пойграеш с каналите му и тези на сендера, за да ги отдалечиш максимално.
PS: само да допълня. Това се отнася и за BLUETOOTH или бежичен достъп на лаптоп.
Също така теси приемници са чувствителни към микровълнови фурни. Например ако пуснеш нещо да се притопля ще установиш почти същия ефект. Колкото и да е екранирана фурната все пак има минимално излъчване, а приемника е чувствителен.
Казвам ти го от личен опит, аз притежавам такъв на STRONG. Доволен съм от него но от него но се смущава от време на време от съседите или аз като си използвам безжичния рутер. Ако е купен от Nicky, той предупреждава обикновено, че може да има проблеми.
Поздрави
Точно това е проблема, лаптопът ми и рутера, установих го точно преди да прочета поста ти.Купих го от един офис на Булсатком, но никой не спомена че може да има подобен проблем.Благодаря, инфото ми беше мн полезно, дано помогне и на някой друг, ако реши да си купува подобна джаджа.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-09-2009
tomy tomy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявам се за тъпия въпрос, но всъщност какво вършат тези сендери ? Включвам го в сат. приемник на тв № 1 и в другата стая на тв № 2 гледам това , което има на тв № 1 като командвам сат. приемник от другата стая ли ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-09-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Предава безжичен сигнал от приемника до телевизора.Внимавай много на каква честота ще го вземеш, за да нямаш проблеми...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хиена за този полезен пост :
tomy (16-09-2009)
  #10  
Стар 16-09-2009
tomy tomy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pstoichev Вижте мненията
Предава безжичен сигнал от приемника до телевизора.Внимавай много на каква честота ще го вземеш, за да нямаш проблеми...
Приемника е Ехосмарт 791 . По принцип знам, че е по-добре с кабели, но стават нещо много кабелите, а мястото е малко. Доколкото разбирам сендера замества връзката от RF на приемника към телевизор № 2 по коаксиален кабел + добавя възможност за командване на приемника от съседната стая или могат да се гледат различни програми на двата телевизора ?

Последно редактирано от tomy : 16-09-2009 на 14:59
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Видео, относно, ПИТАНЕ, сендер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Питане относно ц-линия в оскам veskodivia MPCS/OScam 10 04-02-2011 17:45
Питане относно TV Тошиба 40RV733G Ивелин70 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 12-12-2010 13:49
Питане относно Irdeto Card Bulsatcom тракиец HDTV дискусии 4 15-09-2010 16:42
Питане за сендер. Емилстар Дъра-Бъра 7 13-01-2010 18:10
Питане относно силата на сигнала? Хиена Въпроси и отговори 10 21-10-2009 19:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.