The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 10-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съгласен съм,тунинга е задължителен и за усилвателя!И да му смениш кондензаторите,с купешки колони ,резултата е нулев!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 10-06-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ясно , нищо ново , ти си знаеш твоето и нищо друго не те интересува. Ако си забелязал не ти коментирах колоните от снимките . И знам защо го направих . Но , ако толкова много държиш ще ти кажа
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
светльок (10-06-2023)
  #43  
Стар 10-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отворен съм за неща ,които не знам и не съм изпробвал!Не ме жали!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 13-06-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом толкова държиш , ще ти кажа . Каквото и да направиш , без правилната акустична лаборатория , ще постигнеш само и единствено да ти харесва как се чува . Това не прави самоделките по-лоши или по-добри . Както ти ми каза , че музиканта нямал как да оцени едни колони , така и аз ще ти кажа , че всяка фирма която произвежда истински колони прави точно две неща - да си тества в лаборатория изделието и след това да бъде оценено от музиканти които основно се занимават с настройка и калибриране на акустична апаратура . Аз се пробвах няколко пъти да ползвам кутии от супер марки с разни прехвалени говорители , после виждайки много наистина качествени решения се забавлявах как ще ги усъвършенствам . И стигнах до потвърждението по трудния начин на извода - домашно правено е супер , стига да е пелин , пъстърма или ракия . В далечното минало си купих 2 комплекта ботевградски говорители за мраморните колони на шведите . Единия комплект си замина в глупави проби и безумни изобретения . Не , че нямаше някакъв успех , но накрая като си взех мраморните тела , промених филтрите и всичко си пасна . И си ги тествах в истинска лаборатория , леки корекции във филтрите , докато се изчисти лентата и така си начесах крастата .
Относно твоите снимки - това което искаш да постигнеш с някакви говорители и разните му там "седалки за тоалетна чиния" (извини ме за израза) отдавна е постигнато от самите съвременни говорители . Оня процеп отдолу , предполагам ти е някакъв бас рефлекс . Такъв тип 90-100 градусов излъчвател вече не се ползва . Идеята е нито да се подчертае , нито да се загуби , просто трябва да се разлива на 360 градуса , за да се чува еднакво където и да разположиш колоната .
Разгледай малко https://www.wharfedale.co.uk/evo4-4/ . Има и видеа . Не са върха , но са поносими в сравнение с Cerwin Vega .
Не се заяждам , но няма да откриеш топлата вода , повярвай ми
Отговори с цитат
  #45  
Стар 13-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това дето разясняваш ,съм го играл преди 30 години!И въпросът е, ти да си лабораторията и лабораторията да прави равнис по теб!
А ако ти намериш нещо до 100000лв, да свирне като тия седалки за тоалетна ,аз ще ти дам 100000лв,въпросът е,ти какво ще заложиш!Не се заяждам!Ясен си ми!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 13-06-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А аз преди 40 . Добре , наслаждавай се на твоето . Не го налагай на всички останали , като най-вярното , правилно и единствено решение . Уважавай мнението и на останалите . Аз не те принуждавам нито да си промениш мнението , нито да си купиш нещо от което не се нуждаеш .
Мое мнение - съвременните колони от среден и висок клас звучат много по-добре от всякакви други . Същото се отнася и за усилвателите . Този Arcam който много ти харесва е базиран на почти същите чипове като Marantz , разликата обаче е в принадените шумове , както и в много други дребни технологични детайли .
А това което искаш да постигнеш не струва нито 100 000 , нито 10 000 . Стъпва някъде на 300-400 . Мраморни колони на "фреквенция" с говорителите на ботевградския завод в периода 1983-1990 . Намират се не много лесно , но излизат постоянно .
По-същата логика е да си направиш сам усилвател . Даже ги продавах е едни пликчетата насипно - ТНТМ .
Отговори с цитат
  #47  
Стар 13-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Безмислено е!Във съвсем друг свят си!
Съвременните колони били свирели от всички други,а аз ти казвам,че няма колони ,купешки ,да свирят ,както трябва!Какво има да мериме!?Пък аз съм бил налагал мнение!Слушай си мраморните саркофази,дето ама хич,няма как да свирнат!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 13-06-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е . В реалния свят съм . Моля те , за две неща недей да спориш с мен . СВЧ и акустика - имаме светлинни години разлика . Уважавам ти мненията винаги , ако си забелязал . Не искам никого да обиждам или да доказвам каквото и да е за себе си . Морето присъствие тук е да бъда полезен , ако знам нещо по темата . Който иска ми приема съветите , а който не иска да сипва . Не ми пречи
Отговори с цитат
  #49  
Стар 13-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Моля те , за две неща недей да спориш с мен . СВЧ и акустика - имаме светлинни години разлика
Да добавя,сбъркал си посоката!Аз нямам проблем със спора!Но си толкова далеч,с тия глупости дето приказваш,че не виждам материя,за която може да беседваме!И затова ще изпълня молбата ти!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14-06-2023
astor astor не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 133
Благодари: 42
Получил благодарност:
41 пъти в 30 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Само да вметна.... ми ботевградски говорители няма.
Или и ти бъркаш като куриерите Ботевград с Благоевград.
btw
В нашия форум за бг аудио diy има такива майстори като Рутчо да кажем които ще скрият шапката на повечето съвременни колони с много по малки разходи.
още едно btw сериозно ли ми хвалиш Cerwin Vega за качествена музика ??

Последно редактирано от astor : 14-06-2023 на 08:39
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ресивър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
избор на ресивър themaster301 DVD и BLURAY плеъри 71 14-12-2013 15:26
блу реи плеър и ресивър янчев DVD и BLURAY плеъри 6 09-07-2012 18:36
Tv и ресивър Никки DVD и BLURAY плеъри 2 23-03-2012 11:02
Питане за ресивър civica DVD и BLURAY плеъри 33 04-09-2011 00:30
Ресивър goshob ДРУГИ 0 15-07-2010 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.