The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-02-2012
kristian93 kristian93 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпроси за Toshiba 42SL863

Здравейте, от скоро съм собственик на посочения телевизор. Първоначално като го взех тв-то и имаше проблем с едни вертикални сенчести линии по целия екран. Така, върнах го и го смених с друг, само че беше останала само мостра на 2 месеца и взех нея. Тя пак ги има тези линии обаче са доста по-малки и незабележими от на предната бройка. Забелязвам обаче на новия, че нещо ми замацва картината при движения и то главно на хора, в смисъл такъв, че замацва главно движенията на хора, Active Vision M100 е включен на Smooth, а Motion Detection Range e на Standard, като даже и да ги сменя и двете пак го има проблема. На предната бройка картината беше изключително ясна и не съм забелязвал такива замацвания. Другият ми въпрос е дали вградения плеър поддържа 24p на MKV файлове, а третият ми въпрос е каква е разликата между Active Vision M100HD и 200Hz AMR, понеже и двете са характеристики на телевизора?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-02-2012
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 552
Благодари: 32
Получил благодарност:
222 пъти в 156 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Съветът ми е много бързо да го връщаш в магазина, от който си го взел. Според мен имаш сериозен проблем с LCD панела на тв-то.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17-02-2012
kristian93 kristian93 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз сега обаче прочетох тази тема http://answers.yahoo.com/question/in...5043017AAKWer1 и малко сякаш се поуспокоих. Направо не знам какво да правя, вече не ми се занимава с този телевизор, първо ходих да го сменям, защото бяха ми дали по-нисък модел SL833, после ходих новия да сменям защото имаше вертикални линии, а този нещо друго. Иначе като си играя с настройките и като изключа примерно актив вижън и почва повече да замацва, а като го включа по-малко. Също така на HD проблема също е по-малък. Ако е дефект на панела обаче на какво се дължи това, повредена матрица ли, подсветка ли не знам?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-02-2012
Аватара на manolovplamen
manolovplamen manolovplamen не е на линия
Букмейкъра
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 144
Благодари: 67
Получил благодарност:
73 пъти в 25 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kristian93 Вижте мненията
Аз сега обаче прочетох тази тема http://answers.yahoo.com/question/in...5043017AAKWer1 и малко сякаш се поуспокоих. Направо не знам какво да правя, вече не ми се занимава с този телевизор, първо ходих да го сменям, защото бяха ми дали по-нисък модел SL833, после ходих новия да сменям защото имаше вертикални линии, а този нещо друго. Иначе като си играя с настройките и като изключа примерно актив вижън и почва повече да замацва, а като го включа по-малко. Също така на HD проблема също е по-малък. Ако е дефект на панела обаче на какво се дължи това, повредена матрица ли, подсветка ли не знам?
Просто модела е такъв, !!!
__________________
Когато те боли глава!!! Удари я в стената , така поне ще знаеш защо те боли!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17-02-2012
kristian93 kristian93 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manolovplamen Вижте мненията
Просто модела е такъв, !!!
В смисъл, че на този модел е нормално да има малко размазване така ли? Ако е така се успокоявам ама ако не...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,443
Благодари: 124
Получил благодарност:
1,373 пъти в 664 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

В смисъл - бягай в магазина и направо смени марката. Не знам какъв ти е бюджета, но има два модела, които са на добра цена в момента. Единият е на LG, другият на Panasonic. Тези Тошиби всичките са кофти, защото минавайки през 2 магазина ги видях поне с 3-4 тикса отгоре - явно гледат да ги изчистят и се отървават от този модел.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17-02-2012
kristian93 kristian93 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За смяна вече е късно и не може да става на въпрос, защото са минали 9 дни от покупката, а телевизора е взет на изплащане, а за да се смени телевизора с друга марка трябва да се анулира кредитния договор и да се подпише нов, а анулацията може да стане до 7 дни след датата на покупка по простата причина, че Карфур не разрешава повече.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,443
Благодари: 124
Получил благодарност:
1,373 пъти в 664 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тогава пробвай в сервиз с протокол, няма къде да мърдат и нищо няма да анулират. Сменят ти ТВ с друга марка, без да се бият барабани и толкова. Предполагам си пазиш документи за всички смени? Може да се консултираш и с КЗП, макар, че не знам колко ще са ти полезни. Щом има проблем, да знаеш, че само там ще ти е окото и кефа от гледане на ТВ ще е по-скоро мъчение.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-02-2012
kristian93 kristian93 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Размазването не ми е проблем, защото отдалеч не се вижда чак толкова, че да дразни. Иначе аз съм много доволен от тази марка като качество на картината. Особено SD се вижда перфектно, а линиите почти не се забелязват на тази бройка. Засега няма да го сменям или нося в сервиз, пък по нататък ще видя, ако проблема стане по-голям тогава вече.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-02-2012
Аватара на manolovplamen
manolovplamen manolovplamen не е на линия
Букмейкъра
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 144
Благодари: 67
Получил благодарност:
73 пъти в 25 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kristian93 Вижте мненията
Размазването не ми е проблем, защото отдалеч не се вижда чак толкова, че да дразни. Иначе аз съм много доволен от тази марка като качество на картината. Особено SD се вижда перфектно, а линиите почти не се забелязват на тази бройка. Засега няма да го сменям или нося в сервиз, пък по нататък ще видя, ако проблема стане по-голям тогава вече.
E щом си падаш малко мазохист, гледкай си го.!

п.п.Другия път пробвай с някоя плазмичка - няма да ги имаш тия проблеми!!!
__________________
Когато те боли глава!!! Удари я в стената , така поне ще знаеш защо те боли!!!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42sl863, toshiba, Въпроси, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със звука на Toshiba Led Tv Верчето ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 17 08-12-2011 21:34
TOSHIBA 42SL863 VS. PANASONIC TX-L42E30E V.Valev ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 64 23-10-2011 19:50
Кой ТВ да избера на Toshiba? владовичев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 72 19-07-2011 11:49
lcd toshiba todor4o83 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 25-03-2011 06:20
Проблем с TOSHIBA 32AV733G pp2811 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 02-01-2011 19:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.