The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-10-2010
tomy tomy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с телевизор Тошиба 26WL65G

Имам въпросния телевизор от 2 години и три месеца и съм доволен много, но от една две седмици при по-продължителна работа, над 3 часа картината изчезва, звук има. Като го изключа и го включа се оправя, но работи 20-30 минути и пак картината изчезва. Като поседи изключен повече време пак работи до два -три часа нормално и след това се губи картината. От какво може да е това ? Проблемът се забелязва при по-висока температура в стаята. Че ще го нося в сервиз е ясно, но все пак възможно ли е причината за проблема да е в настройките например.
Това се получава при работа на цифрова сателитна телевизия. Когато на тв-то гледам ДВД не съм забелязал да изключва при никакви положения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-10-2010
invacom invacom не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 59
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кондензатори за захранващия блок. В най-лошия случай Панел!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-10-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Бих добавил и инвертор, но щом на DVD работи, може проблема да е в Mainboard. При всички случай се приготви за стабилна сума или за ново TV, ако не е вече в гаранция, тъй като е безмислено да сменяш извън гаранция Mainboard или матрица. Ще си щастливец ако е от захранването и се оттървеш с 50-60лв за ремонт.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-10-2010
Аватара на GeMGeorgiev
GeMGeorgiev GeMGeorgiev не е на линия
DVB-T фен
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Перник
Мнения: 104
Благодари: 162
Получил благодарност:
20 пъти в 13 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tomy Вижте мненията
Имам въпросния телевизор от 2 години и три месеца и съм доволен много, но от една две седмици при по-продължителна работа, над 3 часа картината изчезва, звук има. Като го изключа и го включа се оправя, но работи 20-30 минути и пак картината изчезва. Като поседи изключен повече време пак работи до два -три часа нормално и след това се губи картината. От какво може да е това ? Проблемът се забелязва при по-висока температура в стаята. Че ще го нося в сервиз е ясно, но все пак възможно ли е причината за проблема да е в настройките например.
Това се получава при работа на цифрова сателитна телевизия. Когато на тв-то гледам ДВД не съм забелязал да изключва при никакви положения.
Черен екран ли се появява или започва да реди червен, син, зелен цвят? От известно време и моя взе да прави такива мизерии. След рестарт се оправя. Само, че може да го направи веднъж и после цял месец да не се появи проблема. Телевизора ми е daewoo, но проблема е сходен. Проблема е, че като го отнесох в сервиза стоя цяла седмица и не направи нищо та ми го върнаха с думите, че е наред.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-10-2010
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tomy Вижте мненията
Имам въпросния телевизор от 2 години и три месеца и съм доволен много, но от една две седмици при по-продължителна работа, над 3 часа картината изчезва, звук има. Като го изключа и го включа се оправя, но работи 20-30 минути и пак картината изчезва. Като поседи изключен повече време пак работи до два -три часа нормално и след това се губи картината. От какво може да е това ? Проблемът се забелязва при по-висока температура в стаята. Че ще го нося в сервиз е ясно, но все пак възможно ли е причината за проблема да е в настройките например.
Това се получава при работа на цифрова сателитна телевизия. Когато на тв-то гледам ДВД не съм забелязал да изключва при никакви положения.
Можеби студена споика.
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-10-2010
invacom invacom не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 59
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Tomy обаче мълчи!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-10-2010
tomy tomy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте отново. Благодаря за отговорите.
GemGeorgiev - остава на черен екран направо и след изключване и включване се оправя. В стаята има камина и когато температурата е 30 градуса и нагоре се появява проблема. При работа на ДВД и при температура в стаята под 30 градуса няма проблем.
Та си мисля дори да го занеса в сервиза, дори да направят нещо едва ли ще го тестват по-продължително време на такава стайна температура, за да се види дали е оправен или не.

Последно редактирано от tomy : 11-10-2010 на 09:15
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-10-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Има си начини да му се вдигне температурата без да се налага да палят камина в сервиза.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-10-2010
Аватара на koko313
koko313 koko313 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2007
Мнения: 539
Благодари: 44
Получил благодарност:
268 пъти в 92 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tomy Вижте мненията
Здравейте отново. Благодаря за отговорите.
GemGeorgiev - остава на черен екран направо и след изключване и включване се оправя. В стаята има камина и когато температурата е 30 градуса и нагоре се появява проблема. При работа на ДВД и при температура в стаята под 30 градуса няма проблем.
Та си мисля дори да го занеса в сервиза, дори да направят нещо едва ли ще го тестват по-продължително време на такава стайна температура, за да се види дали е оправен или не.
Има една микро схема която се нарича мултиплексор.
С редичка кондензатори около нея, проблема ти е там или в мултиплексора или в кондензаторите ....
Щом има влияние на температурата , логиката наклонява към кондензаторите.
__________________
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12-10-2010
tomy tomy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko313 Вижте мненията
Има една микро схема която се нарича мултиплексор.
С редичка кондензатори около нея, проблема ти е там или в мултиплексора или в кондензаторите ....
Щом има влияние на температурата , логиката наклонява към кондензаторите.
Благодаря за отговорите. Засега практически нямам проблеми. Когато стане много топло в стаята изключвам телевизора за малко и така , пък и не гледам нон стоп. Ако почне да гасне по--често ще го нося на ремонт.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
26wl65g, проблем, Телевизор, тошиба


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Телевизор Тошиба и CAM модул-проблем Дида ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 16 18-03-2013 15:30
Много странен проблем с телевизор SAMSUNG lyoba6kov ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 30 09-11-2011 13:49
Проблем с телевизор аддрак Въпроси и отговори 5 31-12-2010 12:06
Проблем с телевизор Sony Bravia LCD Манчев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 14-12-2010 19:33
Булсат и телевизор Тошиба.. (битката на незнаещия) clamp ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 17-07-2010 12:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.