The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2511  
Стар Преди 2 седмици
Underworld Underworld не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 644
Благодари: 128
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Само да те светна, че амазон стика на тая цена ще го купиш, ако си в Германия или Австрия! Ако не си, цената е друга!
Отделно точно този е върнат, а не нов.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Отговори с цитат
  #2512  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata не е на линия
Некъф
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 54
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
Под повече РАМ - операционна или?
Иначе тези ми се набиха на очи от форумите:
Tanix X4 Android11 Box Amlogic S905X4 4G/32G или 4G/64G ~80лв
TOX3 Android11 Smart TV Box AV1 4G 32G Amlogic S905X4 ~ 120лв (и двете цени са от Али, след около месец идват..)
Amazon Fire TV Stick 4K ~36E в момента

На "старо" ми попадна това (Kaon KSTB 5020) a1.bg , но дали ще сработи с:
Xplore TV приложение за смарт ТВ + Сони (с овехтял андроид)+KSTB 5020? В магазин на А1 ми казаха, че това със стария ТВ - се решавало с андроид бокс (който те предлагат), но за Каона дали ще стане?
Искам да знам (с който и да е приемник) - дали превъртането ще е през 15-30сек (виж файла)... държа да е като на HBO Max, т.е. през 10сек и при задържане - потегля с дадена скорост и виждаш какво преминава.
Та, ако може да се излъже с бокс, с повече функционалности, като читаво превъртане - ще е супер.
За паметта, ами като цяло и двете, въпреки че аз имах предвид по-скоро за РАМ паметта, другата е РОМ.
Както казах, много е важно за какво ще се ползва бокса. В някои случаи, ако няма да се ползват множество приложения и ще ползваш само и предимно някои от приложенията за гледане на ТВ и 2ГБ са му достатъчни.
Относно приемниците на които си се спрял, ТОХ е малко по-добрия вариант.
Таникса не е лош, но точно на този модел малко му куца охлаждането и държи сравнително не ниски температури. Имам такъв чисто нов за продаване, ако нещо решиш, можем да се разберем на лични. Имам и Tanix W2, както и по-стария ТХ3.
Можеш да погледнеш от другите не сертифицирани марки например G7.
Има го също в АлиЕкспрес в няколко варианта - G7 Mini, G7 Pro, G7 Max i G7 stick.
Всичките съм ги имал и мога да кажа, че ПРО версията е най-сполучлива, но това е мое мнение. Всичките имат DRM Widevine L1 сертификация, но основно е само за Гугъл, въпреки, че само на G7 PRO мога да гледам и Нетфликс и SkyShowtime без проблеми. При останалите, дори и на Max версията ми прави номера.
Основното, което трябва да разбереш преди да закупиш бокса е, дали приложението на А1 ще върви на други боксове или само на сертифицирани, и другото важно нещо, което поне аз мога да ти предложа е, гледай по-възможност бокса да е с чип на Amlogic.
Отговори с цитат
  #2513  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз преди няколко седмици от немския амазон купих три бокса Strong LEAP S3+ май се вързаха по спомен към 115 лв, а в момента ги намирах дори за около 100 лв. с безплатна доставка.
Отговори с цитат
  #2514  
Стар Преди 2 седмици
vanko23 vanko23 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 208
Благодари: 28
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 110
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В момента в немския Амазон Nokia 8010 е 95€. Аз моя го купих преди 1 месец тогава беше 99€. Ъпдейтна се до андроид 12 и всичко е перфектно откъм качество на картината и липсват забивания и рестарти. Имам също Tox3 и Tanix W2 и място за сравнение няма. Tox3 е със същия процесор като Нокиата и инсталиран слимбокс, но откъм качество на образа е назад в класацията. Tanix W2 също е с слимбокс с по-слабия процесор, но като качество на картината до някъде се доближава до Нокиата.
Отговори с цитат
  #2515  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,221
Благодари: 603
Получил благодарност:
474 пъти в 337 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране :

Цитирай:
Първоначално написано от Van4ata Вижте мненията
За паметта, ами като цяло и двете, въпреки че аз имах предвид по-скоро за РАМ паметта, другата е РОМ.
Както казах, много е важно за какво ще се ползва бокса. В някои случаи, ако няма да се ползват множество приложения и ще ползваш само и предимно някои от приложенията за гледане на ТВ и 2ГБ са му достатъчни.
Относно приемниците на които си се спрял, ТОХ е малко по-добрия вариант.
Таникса не е лош, но точно на този модел малко му куца охлаждането и държи сравнително не ниски температури. Имам такъв чисто нов за продаване, ако нещо решиш, можем да се разберем на лични. Имам и Tanix W2, както и по-стария ТХ3.
Можеш да погледнеш от другите не сертифицирани марки например G7.
Има го също в АлиЕкспрес в няколко варианта - G7 Mini, G7 Pro, G7 Max i G7 stick.
Всичките съм ги имал и мога да кажа, че ПРО версията е най-сполучлива, но това е мое мнение. Всичките имат DRM Widevine L1 сертификация, но основно е само за Гугъл, въпреки, че само на G7 PRO мога да гледам и Нетфликс и SkyShowtime без проблеми. При останалите, дори и на Max версията ми прави номера.
Основното, което трябва да разбереш преди да закупиш бокса е, дали приложението на А1 ще върви на други боксове или само на сертифицирани, и другото важно нещо, което поне аз мога да ти предложа е, гледай по-възможност бокса да е с чип на Amlogic.
Евала колега дори и ако се ползва едно приложение и 1гб рам от боклуците е достатъчен. Видях че си изръчкал доста боксове. Аз съм ръчкал и доста преинсталирвал Amlogic s905 s905w2 s905L-2 s912 s905x3 наистина са за предпочитане. Също съм и ръчкал Rockchip 3228 3128 те са по слаба ракия със 1 гб рам но със 1 приложение и всичко изключено работят също добре. Истината е че който бокс има подръжка от slimbox забравяш за проблемите. И за предпочитание си е Amlogic. Марки и имена няма да споменавам че много различни кутикии са минали
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png

Последно редактирано от jack82 : Преди 2 седмици на 06:10
Отговори с цитат
  #2516  
Стар Преди 1 седмица
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,250
Благодари: 122
Получил благодарност:
607 пъти в 319 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от гларус_ Вижте мненията
Мини на ЕОН
Ти да не си им платен агент ? Кой каквото и да попита и го пращаш при тях .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
Joro711 (Преди 1 седмица)
  #2517  
Стар Преди 1 седмица
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,221
Благодари: 603
Получил благодарност:
474 пъти в 337 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Ти да не си им платен агент ? Кой каквото и да попита и го пращаш при тях .
Между другото сравнение между 3 те гиганта на иптв Еон е най читаво и удобно измислено. Лично мое мнение не съм агент
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jack82 за този полезен пост :
Л,Спасов (Преди 1 седмица)
  #2518  
Стар Преди 1 седмица
гларус_ гларус_ е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 324
Благодари: 27
Получил благодарност:
70 пъти в 42 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Между другото сравнение между 3 те гиганта на иптв Еон е най читаво и удобно измислено. Лично мое мнение не съм агент
Не само това,ЕОН бокса е много добър и СТБ Ему има и 3 година бачка здраво
Отговори с цитат
  #2519  
Стар Преди 1 седмица
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,221
Благодари: 603
Получил благодарност:
474 пъти в 337 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от гларус_ Вижте мненията
Не само това,ЕОН бокса е много добър и СТБ Ему има и 3 година бачка здраво
Ползвал съм 3 месеца Еон бокса.От маркета инсталирах файлменажер и от там през юзб
инсталирам каквото искам. Ползвах го със Ott Navigator
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #2520  
Стар Преди 1 седмица
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata не е на линия
Некъф
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 54
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Евала колега дори и ако се ползва едно приложение и 1гб рам от боклуците е достатъчен. Видях че си изръчкал доста боксове. Аз съм ръчкал и доста преинсталирвал Amlogic s905 s905w2 s905L-2 s912 s905x3 наистина са за предпочитане. Също съм и ръчкал Rockchip 3228 3128 те са по слаба ракия със 1 гб рам но със 1 приложение и всичко изключено работят също добре. Истината е че който бокс има подръжка от slimbox забравяш за проблемите. И за предпочитание си е Amlogic. Марки и имена няма да споменавам че много различни кутикии са минали
И през мен са минали доста боксове, като към момента имам налични около 10-тина стика и още толкова бокса от различни марки, част от тях си ги ползвам аз, останалите са чисто нови за продаване. На някои съм им подменял радиаторите, на други съм инсталирал SlimBoxTV.
За мен лично от китайските боксове, които по-горе бяха споменати, за предпочитане е да са с Amlogic.
Rockchip не ги харесвам, орязани, греят много и т.н. Сърбяха ме ръцете да взема един за проба с по-новите процесори от серията 35хх. Гледах даже, предлагат нов TOX4 с Рокчип, ама как можаха да му ръгнат най-скопения 3528!
Моделите, за които говориш ти с 1ГБ и 3228 чип са пълна боза. Предполагам, че имаш предвид за най-голямото дърво от тях - MXQ.
За Alwinner съм със смесени чувства, но са една идея по-добре от другия котлон. Лошото там е, че дори и масовият им чип, който слагат в момента H618 не е нещо "УАУ".
В Тубата клипове 4k@60fps е абсурд да тръгнат, с 30fps се справя. Другият в по-нисък клас H313 въобще не го и коментирам. Хубавото е, че за доста боксове с този чип има пусната версия на SlimBox.

Amlogic S905x4 също държи не ниски температури и ако китаеца му е бутнал някой мижав радиатор, наполовината на бонбон "Черноморец", първото нещо което трябва да се направи е да се подмени, иначе температурите скачат и над 90градуса. При другия чип S905Y4 е много по-добре, все пак е енергоспестяващ.
Очаква се още този месец да пуснат боксове с новия чип Amlogic S905x5, за който доста добри неща съм чел, но на хартия е едно, а друго си е да го тествам на живо.

Последно редактирано от Van4ata : Преди 1 седмица на 10:15
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Van4ata за този полезен пост :
matsat (Преди 1 седмица)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 51 (0 членове и 51 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.