The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 19-06-2014
СнД СнД не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 29
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
Red face Въпроси: Приемник, мултифийд и др. :)

Здравейте, постът ще е дълъг

Преди месец се реших, че ще се "пробвам" и в тази сфера, т.к. от край време ми се гледат испанските канали, а ми омръзна ползването на flash streаm'овете из нета. Нямах си и понятие от сателитни чинии, конвертори, настройки, DiSEqC... А бе трагедия, кръгла нула - дори от обща култура нищо не знаех. Да не говорим за Шер, мултифийд и т.н..

Да кажем, че вече знам кое, как, но все пак имам няколко въпроса и ще се радвам, ако някой отговори, т.к. не успях да намеря синтезирана информация в нета за някои неща.

Закупих Gibertini 125 (за да не го мисля след време, ако ми дотрябва по-голяма), следва инсталация след няколко дни и ми се иска и multifeed да пробвам (не е задължително още веднага), както и покупка на приемник.

Изисквания:
- 19,2
- стрийм към РС


Относно антената:
1. Какъв държач/рейка бихте препоръчали? Тепърва ще научавам тънкостите при наместването. Четох достатъчно и мисля, че ще се справя, но т.к държачите са само на снимки - по-трудно ми е да си представя кое как ще седи.
а) Гледах този , но пък ще трябват два (не е голям проблем) и наличният държач няма да става.
б) Бях гледай и този (няма го в БГ), но пък няма как да ги повдигна конверторите(в края) с него... май
в) Най-добре? Цък
г) Скъп, та дрънка... Цък...
д) Други от бг?
2) Предполагам, че най-добре е 23,5 да е център при 13/16/19,2/23,5/28,2?

Относно приемник:
3) Мога ли да стриймвам във вътрешната мрежа (примерно), за да гледам на РС/телефон/таблет? Ако "да" - всеки с Енигма2 ли го може?
4) Ако имам само една линия - може ли едновременно да се гледа на ТВ и да се стриймва друго? А от различни спътници? Ако приемникът е с два тунера (2 линии) - едната за стрийм, а другата за гледане? Съвсем съм бос, а държа да мога да си стриймвам и на лаптопа/gsm'a, когато искам. Разбира се - в този случай ще са двойни конверторите.
5) Клиент съм на БСК. Има ли възможност да си го гледам легално, но да ползвам само един приемник (заедно с останалите спътници). Разбира се - антената на БСК ще влезе в DiSEqC ключа.
6) Разликата между клонингите е в поддръжката най-вече? Гаранцията е ясна. Хардуер?
7) Какъв приемник бихте препоръчали? От самото начало се насочих към Solo2 (т.е. ~600лв.). Gigablue HD QUAD? AB IPBox Prismcube Ruby? Друг? Четох за image'ите, може би заради това и към Vu+ Solo2 се запътих.


Главно е това и т.к. още нямам приемник, нито какъвто и да е държач за мултифийд - по-трудно ми е да си отговоря на въпросите преди покупката им. То е ясно, че после ще се изясни кое какво може, кое би било по-добре и т.н., но ще се радвам, ако някой дори и накратко - драсне два реда.

Последно редактирано от СнД : 19-06-2014 на 02:58
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпроси, др, Мултифийд, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мултифийд въпроси и отговори imperia САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 75 12-10-2014 23:26
въпроси за 19е bokarium Дъра-Бъра 4 04-01-2014 23:11
Мултифийд - Въпроси Б.Борисов КОНВЕРТОРИ 40 16-07-2013 21:18
въпроси,въпроси,въпроси.... вимпел Въпроси и отговори 7 21-01-2010 17:27
Въпроси за ше...нг digital Въпроси и отговори 8 21-11-2008 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.