The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Саян Вижте мненията
Добре, дойде ми конфигурацията - октагона, LNB-то, всичко точно, вързах го, накарах хората да ми сканират предварително 19.2, за да мога после по-лесно да си го настроя, нооо... ето че след 4 часа въртене не мога да го наглася. Черен екран и нищо друго, на предефинираните канали. Реших да го врътна от двете страни и да сканирам за други програми без да трия тези, хванах 1 турска на 31,5 - астраБ, до колкото се ориентирах по Lyngsat.com, другите макар и с добър уж-сигнал, не тръгваха. Врътнах в обратна посока - 13,5, ойтелсат, рай уно-тре, пак така - уж сигнал, но нищо освен черен екран. А посредата няма нииищичко! Нито ми намира, нито която и да е от програмите ми се връзва. Какво подемоните може да се е прецакало толкова... не съм пипал по настройки. Дали ако ми е сканирана с офсетова антена а аз съм с параболна има значение вече нямам представа Ъгъла под който съм поставил конвертора няма значение нали? Значение има само за параболните - при мен просто е в центъра, а тялото накъде е - все тая?
Явно не си наясно че всяка антена е част от парабола, въпроса е дали е правофокусна или офсетна, но принципите за настройка са еднакви, дори и в диш пойнтера да погледнеш, ще забележиш че има скю на конвертора, ама ти си променяш физическите закони, както ти хареса
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26-06-2014
Аватара на Саян
Саян Саян не е на линия
Anime World Transwanderer
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Sofia
Мнения: 6
Благодари: 7
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Ok, ще опиша ситуацията с картинки... Проблемът е там, че на други спътници далеч от астрата на 19.2 ми намира все по нещо, било то и малко, но на астрата, поне там където трябва да е, НИЩИЧКО не намира и от предварително сканираните също няма никаква индикация нещо да се променя.
=((
С OpenATV съм.
щрайкайки нагоре/надолу ми излиза листа с програми. Ето примерно ZDF, не е кодирана, няма никакъв сигнал. Кликам ОК и отивам на [image_2]. Сега при това положение се качвам на прозореца и почвам да въртя бавно през 1мм и да изчаквам, но нищо не се променя, по никакъв начин.

Ето ми настройките на тунера: image_3

image_4 до колкото разбирам е въпросният сигнал тунер, за който demmlik спомена. Ако въртя антената тук трябва ли да ми се покаже някаква промяна в баровете? Защото не се, никога.

Другите изображения показват как съм закрепил конвертора.

Пусках цял скен от настройки-> сървис съчинг -> автоматичен скен (без махане на старите канали), но нищичко не намира. Да речем че не я насочвам правилно, но пробвах на 15 пъти вече.. не знам къде бъркам. Възможно е нещо вертикалата да ми е прецакана но пък нямам как да го проверя това и като местя не виждам промяна.

С андроид приложение и GPS-и стигнах в крайна сметка до същото положение в което и по принцип си хващахме астрата едно време...

Явор1, не се опитвам да променям физиката, макар че щеше да е хубаво да мога, доста е неудобна за въртене антената =) Просто до колкото аз четох последната седмица има 2 вида антени - параболни и офсетови. Това са имена на антени, не физически характеристики за мен. Параболните са тези като мойте - с три стика и един централно поставящ се конвертор гледащ към центъра на чинията. Офсетовите са някакви по-дребнички, с един стик отдолу, на който се поставя конвертора и въпросния се върти с тези 11(примерно) градуса в ляво при поставянето, заради разните там.. честотни облъчвания или каквото е. Не се правя че разбирам, със сигурност може да съм в грешка, иначе нямаше да пиша в този форум, просто се чудя как да си хвана астрата. Едно време се качвах, почвах да въртя бавно и в един момент излизаше картината. Сега обаче до колкото четох трябвало да въртя и спирам за малко, защото цифровите сигнали не са толкова плавни.. правя го, но ... все още нямам успех, а вече 5 часа правя упражнения по въртене и сканиране =)
Прикрепени изображения
Тип файл: jpeg Image__1.jpeg (129.3 КБ, 42 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__2.jpeg (141.3 КБ, 42 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__3.jpeg (134.7 КБ, 40 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__4.jpeg (127.0 КБ, 40 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__5.jpeg (232.1 КБ, 41 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__6.jpeg (238.6 КБ, 36 разглеждания)
Тип файл: jpeg Image__7.jpeg (200.8 КБ, 39 разглеждания)
__________________
We All, are some kind of family :!:
The world would be a better place if more ppl would think
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Писал си че си от София, ако ползваш тази програма http://www.dishpointer.com/ и си избрал софия,българия за Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon) може и да си намериш къщата и да се ориентираш по някоя забележителност при съседите ,
но трябва да направиш и това, което ти е написано под картинката и ще имаш картинка

Последно редактирано от yavor1 : 26-06-2014 на 19:56
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26-06-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Саян Вижте мненията
Ok, ще опиша ситуацията с картинки... Проблемът е там, че на други спътници далеч от астрата на 19.2 ми намира все по нещо, било то и малко, но на астрата, поне там където трябва да е, НИЩИЧКО не намира и от предварително сканираните също няма никаква индикация нещо да се променя.
=((
С OpenATV съм.
щрайкайки нагоре/надолу ми излиза листа с програми. Ето примерно ZDF, не е кодирана, няма никакъв сигнал. Кликам ОК и отивам на [image_2]. Сега при това положение се качвам на прозореца и почвам да въртя бавно през 1мм и да изчаквам, но нищо не се променя, по никакъв начин.

Ето ми настройките на тунера: image_3

image_4 до колкото разбирам е въпросният сигнал тунер, за който demmlik спомена. Ако въртя антената тук трябва ли да ми се покаже някаква промяна в баровете? Защото не се, никога.

Другите изображения показват как съм закрепил конвертора.

Пусках цял скен от настройки-> сървис съчинг -> автоматичен скен (без махане на старите канали), но нищичко не намира. Да речем че не я насочвам правилно, но пробвах на 15 пъти вече.. не знам къде бъркам. Възможно е нещо вертикалата да ми е прецакана но пък нямам как да го проверя това и като местя не виждам промяна.

С андроид приложение и GPS-и стигнах в крайна сметка до същото положение в което и по принцип си хващахме астрата едно време...

Явор1, не се опитвам да променям физиката, макар че щеше да е хубаво да мога, доста е неудобна за въртене антената =) Просто до колкото аз четох последната седмица има 2 вида антени - параболни и офсетови. Това са имена на антени, не физически характеристики за мен. Параболните са тези като мойте - с три стика и един централно поставящ се конвертор гледащ към центъра на чинията. Офсетовите са някакви по-дребнички, с един стик отдолу, на който се поставя конвертора и въпросния се върти с тези 11(примерно) градуса в ляво при поставянето, заради разните там.. честотни облъчвания или каквото е. Не се правя че разбирам, със сигурност може да съм в грешка, иначе нямаше да пиша в този форум, просто се чудя как да си хвана астрата. Едно време се качвах, почвах да въртя бавно и в един момент излизаше картината. Сега обаче до колкото четох трябвало да въртя и спирам за малко, защото цифровите сигнали не са толкова плавни.. правя го, но ... все още нямам успех, а вече 5 часа правя упражнения по въртене и сканиране =)
Един куп глупости си изписал, след като нямаш сигнал, явно не си на астра 19.2Е, на око не може да прецениш хванал ли си или не сигнал, какво въртиш и какво сканираш не е ясно. Остави на ЗДФ и викни някой да гледа кога ще ти се появи картина, докато въртиш антената, имай предвид, че може да ти е избягала и по елевацията. Така, че много бавно преместваш антената изток<->запад, ако няма сигнал вдигаш или сваляш по малко елевацията и пак изток<->запад.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26-06-2014
Аватара на Саян
Саян Саян не е на линия
Anime World Transwanderer
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Sofia
Мнения: 6
Благодари: 7
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Ok, it's done. Проблемът е бил ИЗЦЯЛО в центровката на конвертора спрямо антената. По неразбираеми за мен причини, когато го завъртях на 180°, т.е. както е на снимката -- но вертикалата е с кабелите нагоре, вместо надолу, си хвана астрата веднага. Вече съм си ок, хващам си всичко. Сигурно мога и повече да го доизкосуря сигнала, но за сега не ми се занимава, евентуално уикенда ако имам време.

Яворе, благодаря, това си го ползвах, общо взето ми даваше същата ориентация като андроид приложенията за центровка =) Които бягаха с няколко градуса по хоризонталата от там където си ми бе маркирана астрата от едно време...

Продуцентът, в крайна сметка съм бил на Астра, но защо и бъкел сигнал не искаше да ми дава, вие знаете по-добре от мен. Просто конвертора го завъртях на 180°, което пак си е вертикала.. не разбирам логиката... Не преценявах на око, а спрямо предните ни настройки на антената. Все пак сме си Астра фенове у нас и върху ръждивата и самоделска стойка е изрязана позицията на 19.2 (и още няколко). Елевацията също си беше ок, тя си е фиксирана от 20години х))) Иначе благодаря! Не съм свикнал на новата техника още...

Пуснах го да сканира и излови 1209 канала.. предполагам 95% са кодирани, но здраве да е, за камове ще мисля в някой по-свободен ден =)

Благодаря на всички отзовали се. Веднъж вече щом имам сигнал, предполагам нататък вече ще се оправя
__________________
We All, are some kind of family :!:
The world would be a better place if more ppl would think
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26-06-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нагоре ли ще е или надолу кабела е едно и също.Явно като си го завъртял някоя лоша връзка (най-вероятно F конектора на конвертора)се е оправила.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Васил за този полезен пост :
Саян (26-06-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Време, За, крайно, НОВА, Помощ, сателитно оборудване, Стара, Съвети, техника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
стара антена hirshmann помощ!! nokia n96 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 7 13-05-2012 16:55
Спор относно цена на нова антена Ooo_Pepi Дъра-Бъра 15 21-09-2011 23:23
MSAT пуска нова свръх-модерна техника! ТИНТИН Новини 2 14-10-2009 10:44
Анимацията Земята преди време тръгва по Нова телевизия ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 22-06-2009 14:32
Малко съвети относно САТ техника и приемници. vandreev Въпроси и отговори 18 07-10-2008 09:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.