The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-04-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране HTC вече е по-голяма от Nokia

HTC беше първата компания, която заложи на мобилната операционна система на Google Android, решение, което вече се отплаща с нови рекорди всяко тримесечие


Тайванският производител на смартфони HTC изпревари лидерът на пазара на мобилни телефони Nokia по пазарна капитализация, след като отчете поредното си рекордно тримесечие. Пазарната капитализация на компанията, която първа заложи на операционната система на Google Android, е достигнала почти 34 млрд. долара, а финансовите й резултати за първото тримесечие на 2011 г. отново надминаха очакванията на анализаторите.

Тайванците отчетоха почти троен ръст на нетната си печалба за първата четвърт на новата година, а приходите са над 2 пъти по-високи спрямо същия период на 2010 г., съобщава "Уолстрийт джърнъл". Неодитираната нетна печалба на HTC за периода януари-март е достигнала до 14.83 млрд. нови тайвански долара (511.9 млн. долара) при около 5 млрд. нови тайвански долара преди година. Приходите са 104.16 млрд. нови тайвански долара (3.6 млрд. долара), показва още отчетът на компанията.

Положителните резултати изненадаха дори и анализаторите, а по-високият от очакваното ръст се дължи най-вече на добрите продажби на двата 4G телефона, които компанията пусна на американския пазар - Inspire 4G с AT&T и Thunderbolt с Verizon Wireless. Ръстът на продажбите на компанията ще продължи и през второто тримесечие на годината, категорични са анализаторите. Основен катализатор на по-добрите резултати на компанията до юни обаче ще бъдат продажбите на телефоните от по-ниския и средния ценови сегмент, които HTC планира да пусне на пазара през следващите месеци.

Очакванията на анализаторите от Yuanta са, че продадените телефони на компанията ще са с 20% повече през второто тримесечие на годината. Основна причина за това ще са Android смартфоните, които се радват на огромен интерес от страна на потребителите. Според Gartner телефоните с мобилната операционна система на Google ще представляват около 49% от пазара през 2012 г., което е ръст от 23% спрямо 2010 г.

Добрите новини и оптимистичните прогнози помогнаха на пазарната акция на HTC да се увеличи до рекордните 33.88 млрд. долара в петък, което е малко над пазарната капитализация на Nokia от 32.84 млрд. долара.

Финландската компания, която по-рано тази година обяви, че ще залага на мобилната платформа на Microsoft Windows Phone 7 при смартфоните си за сметка на собствената си разработка Symbian, изпитва сериозни затруднения с наваксване на пропуснатото за сметка на конкурентите си. За настоящото тримесечие Nokia очаква спад на приходите, които ще намалеят до 6.8 до 7.3 млрд. евро.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ТИНТИН за този полезен пост
alex78 (10-04-2011), ВАНКАТА66 (10-04-2011)
  #2  
Стар 10-04-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,760
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Абсолютно очаквано развитие, впредвид напълно неадекватната политика на Нокия на пазара на смартфони през последните няколко години...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-04-2011
Аватара на Vesko_B
Vesko_B Vesko_B не е на линия
Веско
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 188
Благодари: 34
Получил благодарност:
47 пъти в 37 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди 3 години си взех HTC Diamond, приятелите ми се подиграваха и ми казваха: как можа да си вземеш този телефон, каква е тази марка, какво е това китайско менте и така нататък. Сега повечето са с HTC и аз останах привърженик ма марката и съм с втори техен смартфон.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-04-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Това HTC е супер глупава марка, има достатъчно на брой добри андроид телефони, за да може човек да отсее и да не си купува HTC.

ПП: Нокиите са още по глупави.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
dodo_pv (11-04-2011)
  #5  
Стар 10-04-2011
Krassy Krassy не е на линия
ниско прелитащ
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 154
Благодари: 1
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато бях с един от първите смартфони на T-мобайл още преди 10-на години се чувствах много гот...
Последните няколко години забелязвам, че уж телефоните ставаха по мощни, но дефакто бяха по мъдни, по бъгави...
Преди година бях в апогея си на слогуване на някаква мобилна операционна система, смартфон, неговите непрекъснати рестарти и кекави батерии...
От миналата година съм с айфон и ... просто се усмихвам
Без коментар... ХТЦ - невър агейн, невър невър НЕВЪР!
__________________
Clarke-Tech ET9000
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Krassy за този полезен пост
bu12tras (11-04-2011), dodo_pv (11-04-2011)
  #6  
Стар 10-04-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

От HTC просто развалят добрата операционна система(за андроид говоря), не свеки е в състояние да отдели 1000лв+ за топ модел на HTC, а и който ги има би си взел iPhone, не за друго, а за гъзария + че изгледат по хубаво.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
dodo_pv (11-04-2011)
  #7  
Стар 10-04-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
От HTC просто развалят добрата операционна система(за андроид говоря), не свеки е в състояние да отдели 1000лв+ за топ модел на HTC, а и който ги има би си взел iPhone, не за друго, а за гъзария + че изгледат по хубаво.
+1
Много точно казано! Моделите им са много скъпи -а не предлагат нещо еволюционно. Неслучйно през последната година самсунг им взе 10 процента от пазара, а този галакси2 се очертава да е убиец.Личното ми мнение е че рано или късно тайванците ще намалят цените -много маймунки на "човечето с хантенките" се навъдиха -а това ще бъде само от полза за нас потребителите.
Интересно ще стане и занапред да се проследи конкуренцията между HTC и Nokia
на една и съща платформа WP7.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
dodo_pv (11-04-2011)
  #8  
Стар 10-04-2011
Krassy Krassy не е на линия
ниско прелитащ
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 154
Благодари: 1
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато което и да е ХТЦ издържи толкова време на батерия, колкото моя айфон при същото натоварване... нека да ми се обади
Или което и да е ХТЦ да направи снимки или клипове с по добро качество...
Или да изкара по добър екран, супер Амолед-а го гледах - чист рекламен трик - на живо айфона не е изобщо по зле, дори определено има по верни цветове, не синее и лилавее като самсунга
Или когато на андроида му пуснеш 30-40 софтера и телефона ти да лети така, както току що е рестартиран... рестарт? Какво е това?
Повече от половин година го ползвам и то яко, върша си и някои неща, свързани с бизнеса... аз на този телефон съобщение за грешка не съм видял, както и не ми е зависвал и да чакам 3 дена за нещо...
А и по красива ОС просто ... няма, както и по богата поддръжка на софтуер, който просто - върви
Ами... няма Факт
__________________
Clarke-Tech ET9000
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Krassy за този полезен пост
bu12tras (11-04-2011), данаил (11-04-2011)
  #9  
Стар 11-04-2011
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А някъде иФон и НТС живеят в синхрон
Вземах иФон на жена ми перди ~ 5 години. Поръчах го от УСА и го цаках $555. Сам го отключих и брейкнах и работи наистина безотказно досега.
Аз пък съм с НТС Дезире, който също работи джилязу!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-04-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Thumbs down

Цитирай:
Първоначално написано от Кукуруку Вижте мненията
Преди 3 години си взех HTC Diamond, приятелите ми се подиграваха и ми казваха: как можа да си вземеш този телефон, каква е тази марка, какво е това китайско менте и така нататък. Сега повечето са с HTC и аз останах привърженик ма марката и съм с втори техен смартфон.
Този ник ти ли си го измисли или ти го дадоха? Някои по-глупави колеги наистина могат да се хванат на тая сламка
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
htc, nokia, вече, от, поголяма


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Току що по БТВ направиха голяма антиреклама Криси89 Дъра-Бъра 2 13-02-2011 21:47
Базата данни на Golden Pages вече в Ovi Maps на Nokia ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 07-02-2011 19:20
Велосипедното зарядно на Nokia вече е в продажба ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 03-02-2011 19:17
Голяма каша,няма оправяне........ Димитър Костадинов КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 14 20-11-2010 15:44
nokia Dbox vs nokia Dbox2 biser Nokiа DBox2 0 27-10-2010 20:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.