The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-03-2012
Трентатре Трентатре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 15
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Галваничен разделител влошава ли картината ???

Имам един въпрос ...от Мсат дойдоха да ми сложат ''галваничен разделител'' заради смущенията от лаптопа на телевизора в крайна сметка смущенията изчезнаха всичко се оправи но това което ме притеснява е възможно ли е заради този галваничен разделител да ми се влоши картината (забелязох някои канали след поставянето да ми седят малко по матови) ??? Кабелната ми е обикновенна аналогова .
Благодаря предварително .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-03-2012
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Единственото което може да промени галваничния разделител (освен че ще раздели галванично телевизора ти от мрежата на Мсат) е да спадне малко сигнала след него. Ако това се случи ефекта би бил поява на снежинки на канали със по-слаб сигнал. При аналоговата телевизия честотна лента (разбирай детайлността на картината) е фиксирана и е максимално 6 MHz (на PAL даже 5) на канал. Ако искаш да се убедиш че си въобразавяш превключи телевизора на канал с "матова картина" погледай малко, изключи галваничния и отново погледай. Не съм срещал до сега телевизор който при отслабване на сигнала да отрязва честотната лента за да замаже евентулания шум, но всичко е възможно. Погледни в настройките на телевизора да няма пуснати разни "Advanced" филтри. Ако има ги изключи. Разделителя е важно нещо и препоръката ми е да ти е винаги включен. Ако установиш че все пак е салб сигнала на някой канали, тормози поддръжката да вдигнат нивото и най-вече да го изравнят (в целия спектър т.е. всички програми да са с еднакво ниво).
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-03-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като цяло е добре да има разделител на всеки ТВ или приемник, а не само на входа на апартамента или по-зле на входа на кооперацията, както правят някои оператори. Но си е пара и не им се дават пари.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-03-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Качествените разделители внасят до 2dB затихване. Масовите са около 4-6 до 8dB. При стандартено ниво на сигнала, не би трябвало да усетиш никаква разлика. Доколкото си спомням, при аналоговото пренасяне 70-75dB бяха добро ниво.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-03-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Единственото което може да промени галваничния разделител (освен че ще раздели галванично телевизора ти от мрежата на Мсат) е да спадне малко сигнала след него. Ако това се случи ефекта би бил поява на снежинки на канали със по-слаб сигнал. При аналоговата телевизия честотна лента (разбирай детайлността на картината) е фиксирана и е максимално 6 MHz (на PAL даже 5) на канал. Ако искаш да се убедиш че си въобразавяш превключи телевизора на канал с "матова картина" погледай малко, изключи галваничния и отново погледай. Не съм срещал до сега телевизор който при отслабване на сигнала да отрязва честотната лента за да замаже евентулания шум, но всичко е възможно. Погледни в настройките на телевизора да няма пуснати разни "Advanced" филтри. Ако има ги изключи. Разделителя е важно нещо и препоръката ми е да ти е винаги включен. Ако установиш че все пак е салб сигнала на някой канали, тормози поддръжката да вдигнат нивото и най-вече да го изравнят (в целия спектър т.е. всички програми да са с еднакво ниво).
Аз съм виждал, как сплитер (TAP 12) реже носеща честота на даден канал и в резултат - канала след сплитера го няма. Всяко устройство по линията на кабела внася обикновенно 4db намаляне на сигнала. Дори една муфа го прави това. Но за аналоговата телевизия, в повечето случаи се появяват снежинки особенно в края на дециметровия обхват. Подобен ефект, за който е оплакването съм виждал на старите CRT руски телевизори при слаб сигнал.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-03-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Аз съм виждал, как сплитер (TAP 12) реже носеща честота на даден канал и в резултат - канала след сплитера го няма. Всяко устройство по линията на кабела внася обикновенно 4db намаляне на сигнала. Дори една муфа го прави това. Но за аналоговата телевизия, в повечето случаи се появяват снежинки особенно в края на дециметровия обхват. Подобен ефект, за който е оплакването съм виждал на старите CRT руски телевизори при слаб сигнал.
Съгласен съм за затихването, както и за загубата на сигнал в UHF обхвата. Не им се дават пари на кабеларките са читави коректори и усилватели, затова е така. А старите руски ТВ, ако визираш Електрон серията ДБ, ами имаха уникален тунер. Заявявам го съвсем отговорно. Вярно, че беше тухла четворка, но палеха на 50dB като стой, та гледай. Разните му тогава Сони, Голдстар, Самсунг и т.н. искаха поне 70dB, за да няма снежинки. Ако говориш за ламповите басамаци по 75 кила, може.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-03-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Охо, навремето имахме такъв Електрон Ц380ДБ. С доближен кабел вадеше картина на кабелната, а с доближен пръст - ефирна с почти перфектно качество. Много добри тунери имаха, наистина. Само кинескопите бяха кофти. На някои отиваше зеления цвят, на някои червения... После имахме някакво Сони, чиито тунер беше толкова капризен, че тези от кабеларката се бяха видяли в чудо. Вдигнат дециметровия, малки метров ставаше леш, коригират малкия метров - дециметровия половината аут, другата снежинки. Накрая смениха 2 усилвателят по трасето с Wisi, та се пооправи работата. А преди това с Електрона нямаше ядове. И не само, че на 50 работеха, но и на висок държаха без да омазват.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-03-2012
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,185
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,163 пъти в 2,565 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Щом си на аналогова телевизия галваничния разделител няма как да ти направи картината по-сипкава или не контрастна, аз вкъщи съм с три галваника, един на входа на tap 8 и два на изхода защото компютърния тунер връща ток към другия телевизор.
Сигнала съм го мерил с и без разделителите, разликата е един 2db и то на дециметровите.
Златното правило, което трябва да запомниш е, че ако програмите в метровия обхват са зле значи имаш късо на кабела или скапан елемент-розетка, ако дециметровите са ти зле-значи ти е слаб сигнала, ако имаш черти и все едно картината ти "ври" това обикновенно е признак на премодулация.
Поздрави
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!



Последно редактирано от дрим : 22-03-2012 на 20:24
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23-03-2012
Трентатре Трентатре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 15
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах с изключен и включен галваничен разделител няма разлика ...явно съмненията са били само в моята глава . Обадих се на момчетата от Мсат питах ги за сигнала и те ми казаха че бил добър нямало от какво да се притеснявам а на въпроса ми ''защо Нова телевизия и БТВ са с качество на картината все едно гледам видео касета от 87-ма година въртяна хиляди пъти ми отговориха че при новите телевизори и аналоговата кабелна така се виждало ...да съм си пуснел за сравнение някои от HD каналите им(които наистина се виждат перфектно) и да се успокоя че няма проблем с кабелнат или с телевизора ми '' ?!
Благодаря на всички за мненията . Поздрави .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23-03-2012
Пламен_ Пламен_ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 65
Благодари: 12
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

HD каналите не са ли на цифровата? Доста неуместно сравнение.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
влошава, Галваничен, картината, ли, разделител


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с картината soka4i КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 07-06-2011 21:36
DM 600-замръзва картината stareca68 DREAMBOX 9 17-11-2010 21:47
Качество на картината клл777 Български програми на останалите спътници 13 19-08-2010 15:59
Нов FEC влошава приемането на пакети от Nilesat berks НОВИ ЧЕСТОТИ 1 26-10-2009 10:01
Поспичане на картината netman DREAMBOX 3 28-09-2008 14:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.