The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Малко помощ за LG 42LB671V-ZB

Здравейте колеги. Точно 2 дена му се радвах на това LG. Избирах го цяла седмица. Хем да не е много лев, хем да е с добри екстри. Но го порази Божият гняв. В бурите във Варна. Няма никакви следи, работи си, но тунера му е аут. Не приема канали. И сателитния също. То е с DVB T2 и S2 тунер комбиниран. От тук нататък вариантите за мен са само два - или в сервиз с невинно изражение - "ами както работеше и спря" или отваряне и опит за смяна.
Но дайте съвет, дали пък няма да признаят 5 годишната нагло рекламирана гаранция и ще го подменят или ремонтират, или пък ще искат още две шапки с пари за дънна платка. Има ли подобна алтернатива. Търся съвети всякакви.
Друг начин е да хвана поялника, но не знам откъде точно и какъв тунер да търся. Имам необходимата квалификация /PC IT/, опит и т.н. Занимавам се със PC хардуер/софтуер и съм наясно. Въпреки, че не съм разглобявал LG LED. И то нов модел. А в домашни условия чак това да правя, ще ми е адски болезнено. Не знам. Седя и се чудя пред него. Дайте идеи и помощ, или читав сервиз, които да не ги мързи да търсят тунер и не биха ме засилили за смяна на дъно. Благодаря предварително.
П.П. Или ако някой знае как да открия точният тунер за тоя модел, без да съм го разглобявал още. Все пак искам първо да намеря модула и после да решавам да го купя и да го сменям. Накък си не ми се отваря гаранционно LG, ама ще прибегна и до тоя вариант. На отзовалите се колеги от Варна, ще има много много . Готов съм и за платена помощ. Само да си оправя тръпката. Че само два дена радост, после боли повече. Поне да беше се случило след година.

Последно редактирано от Юли Костов : 21-06-2014 на 00:22
  #2  
Стар 21-06-2014
Аватара на AGT
AGT AGT не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,903
Благодари: 1,033
Получил благодарност:
702 пъти в 459 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай първо с гаранцията . Нищо не губиш .
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Юли Костов (21-06-2014)
  #3  
Стар 21-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AGT Вижте мненията
Пробвай първо с гаранцията . Нищо не губиш .
Благодаря за отзова. Естествено но предполагам, че не признават такава за тунер. А и искам да съм подготвен предварително за всичко.
  #4  
Стар 21-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,192
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,163 пъти в 2,565 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Благодаря за отзова. Естествено но предполагам, че не признават такава за тунер. А и искам да съм подготвен предварително за всичко.
Колега, носиш го в сервиза, правиш се на ударен, казваш, че вечерта си гледал и на сутринта като си го пуснал- нищо или нещо от сорта, без подробности и без да демонстрираш знания.
Това е.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Юли Костов (21-06-2014)
  #5  
Стар 21-06-2014
sasho1bs sasho1bs не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 287
Благодари: 63
Получил благодарност:
36 пъти в 28 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямаше ли някакъв закон където се казваше че до 10 дена след покупката можеш да върнеш стоката?И ако е така взимаш си парите и ако ти харесва този модел го взимаш от друг магазин.Според мен ако го върнеш едва ли ще тестват тунера на тв то но пък знае ли чокек
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sasho1bs за този полезен пост :
Юли Костов (21-06-2014)
  #6  
Стар 21-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sasho1bs Вижте мненията
Нямаше ли някакъв закон където се казваше че до 10 дена след покупката можеш да върнеш стоката?И ако е така взимаш си парите и ако ти харесва този модел го взимаш от друг магазин.Според мен ако го върнеш едва ли ще тестват тунера на тв то но пък знае ли чокек
Според закона за защита на потребителите и според продавача, този срок е 7 дена. И това ми мина през акъла, но... Днес е събота, а аз го получих в понеделник през онлайн магазин. Поръчан е предният петък. Няма забележка друга, за която да се хвана и да претендирам връщане. Но и не знам. Мисля по тоя вариант и дали утре да не го натоваря на "обратния влак" . Ще измъмря нещо от сорта на - Ми не съм доволен спрямо рекламата и спецификациите и реалните данни. Тоя едноседмичен срок за онлайн покупките, би следвало да изтече сега в понеделник. Тоест 7 дни след получаването и деня на плащане. Даже и касов бон не са ми дали, а само разписка за платена сума през спиди и гаранционна карта. Наистина едва ли ще гледат точно тунера. То всичко си му работи. Включваш и тръгва. В неделя ще го опаковам. Все пак аз нямам вина за случилото се. Имам една 40 инчова ТВ матрица на самсунг, вече 6 години си работи. Минала е през какви ли не бури и гръмотевици. Във Варна през началото на лятото, те съвсем не са рядкост. Но никакви проблеми. А това LG се огъна на първата светкавица. Е, не бях си в къщи за да му дръпна навреме и антената.
  #7  
Стар 21-06-2014
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробва ли да префлашнеш софта му ? Понеже има нищожен вариант да се е поошашнал и да не обработва тунера . Принципно по входовете трябва да има към земя елементи ама не се знае сложили ли са . Опитай и това пък после отваряш и виждаш какъв му е тунера , надигаш капачето и виждаш чипа му . Най добре щом имаш опит отпояваш му 10-тината крака и помпичка за калай и да знаеш че няма набързо да те претупат . Това всичкото е в случай че си сигурен че е от самия тунер . Затова и казвам първо пробвай да го префлашнеш.
Варианта да ти го върнат в магазина и да не тестват тунера ми се струва малко нереален щото после тоя дето го е приел няма да вземе поне 4 заплати. И това е ако си позволи да не обърне внимание (малко се съмнявам) защото сигурно и управителя ще е там , става дума за връщане все пак.
И както казах другия път гледай телевизорът да е Sony, Philips или последен вариант Samsung - БЕЗ адаптер външен захранващ . Това е възможно най-е*ания вариант, но както изглежда така ще ги измъдрят всичките скоро.
Засега това от мен.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 21-06-2014 на 15:50
  #8  
Стар 21-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами върнах го в заводски. Иначе няма по-нов софтуер, както и стар в сайта им. Няма и опция за префлашване към по стара версия, а само до заводски и търсене на актуализации.
Проверих антенните входове с тестер. Там ако има полупроводници в ролята на предпазители които да запушват или при пробив да зануляват, то уреда трябваше да отчете пробив. На антената обаче показва безкрайно съпротивление в двете посоки, а на входа сателит в едната посока 1,8кОм а в другата 2 кОм. Това безкрайно съпротивление ме навежда на мисълта, че ако там е имало полупроводник като предпазващ елемент, то той би следвало да е запушен /изгорял кристал/. При гръмотевица е така. Не пробиват, а най малкото се запушват или гърмят. Правил съм тюнер на музикална уредба за УКВ. То принципната схема е подобна. Но би следвало и тук да има във веригата такива предвидени полупроводници и да стане със замяна на тия елементи. Това ще разбера, ако стигна до вариант отваряне.

Последно редактирано от Юли Костов : 21-06-2014 на 19:23
  #9  
Стар 21-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Ами върнах го в заводски. Иначе няма по-нов софтуер, както и стар в сайта им. Няма и опция за префлашване към по стара версия, а само до заводски и търсене на актуализации.
Проверих антенните входове с тестер. Там ако има полупроводници в ролята на предпазители които да запушват или при пробив да зануляват, то уреда трябваше да отчете пробив. На антената обаче показва безкрайно съпротивление в двете посоки, а на входа сателит в едната посока 1,8кОм а в другата 2 кОм. Това безкрайно съпротивление ме навежда на мисълта, че ако там е имало полупроводник като предпазващ елемент, то той би следвало да е запушен /изгорял кристал/. При гръмотевица е така. Не пробиват, а най малкото се запушват или гърмят. Правил съм тюнер на музикална уредба за УКВ. То принципната схема е подобна. Но би следвало и тук да има във веригата такива предвидени полупроводници и да стане със замяна на тия елементи. Това ще разбера, ако стигна до вариант отваряне.
Нормално е да ти показва безкрайност - обикновенно има капацитивно разделяне с високоволтови кондензатори , а сателитния трябва да подава и постоянно напрежение към конвертора,поради което отчиташ nр преход
  #10  
Стар 21-06-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На Самсунг-а, а и на други подобни тунери, съпротивлението в антената е 0,00 ома! Сетих се току що да го измеря. Поне тестера отчита до стотни. По спомен, това е така, защото положителния пин на антената, през L с 1-2 витки изработени в платката /пистов печат/, е вързан към маса. На LG трябва да е същото, но сега там това съпротивление клони към безкрайност. Това ме навежда на мисълта, че е пробило там и е прекъснало веригата. Преди години имах подобен случай с ремонт на тунер и сега ми се връщат спомените.
Колкото до чипа, мисля, че е наред, защото в менюто търси канали, но поради липса на антена реве, че няма свързана такава. Даже изобразява графика с несвързана антена. Тия тунери са с автоматично търсене и се управляват софтуерно. Тоест ако самият тунер е повреден, не би отчитало нищо. Всичко това сега е по спомен, защото доста отдавна правих подобен тунер на УКВ.

Последно редактирано от Юли Костов : 21-06-2014 на 21:38
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb571vzb, 42lb671vzb, lg, За, малко, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Малко помощ TRANSPORTER Обмяна на линии 15 20-06-2012 07:45
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 17:11
малко помощ старангел FERGUSON 2 11-04-2011 12:40
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 19:12
Малко помощ carey КОМПЮТРИ и периферия 2 03-03-2009 10:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.